Audi A7 - samochód osobowy klasy wyższej

Audi A7 - samochód osobowy klasy wyższej

Audi A7 to samochód osobowy klasy wyższej produkowany od 2010 roku. Od 2017 roku obecna jest II generacja pojazdu. 

Nadwozie pojazdu w dużym stopniu wykonane zostało z aluminium. W 2013 roku pokazano RS 7 Sportback napędzany silnikiem 4.0l o mocy 560 KM. Przyspieszenie do 100 km w 3,9 sekundy, a prędkości maksymalna ze zdjętym ogranicznikiem może wynosić nawet 310 km/h. RS 7 Sportback standardowo wyposażony jest w napęd na cztery koła quattro.

W 2014 roku zmieniono przednią część nadwozia, zderzak, osłonę chłodnicy i kształt świateł.Zwiększono poziom wyposażenia, a także zmodyfikowano ofertę jednostek napędowych. Standardowo pojazd wyposażony jest w reflektory bi-ksenonowe z wbudowaną nowoczesną funkcją świateł na każda pogodę, które zastępują klasyczne reflektory przeciwmgielne oraz diodowe światła tylne. Opcjonalnie samochód wyposażyć można w m.in. reflektory diodowe w technologii LED. Diodowa technika Audi Matrix polega na podziale przednich reflektorów samochodu na szereg małych, pojedynczych diod, które współpracują z połączonymi szeregowo soczewkami lub elementami odblaskowymi. Audi A7 wyposażono również w wyświetlacz Head-up, wyświetlający na przedniej szybie, na wysokości wzroku kierowcy, wszystkie najważniejsze informacje dotyczące np. prędkości, czy przebytych odległości, lusterka zewnętrzne z funkcją przeciwoślepieniową, kamerę na podczerwień z funkcją wykrywania pieszych. 

Audi A7 Sportback II została po raz pierwszy zaprezentowana w 2017 roku. We wnętrzu jest dużo miejsca dla osób siedzących z przodu, miejsca nie brakuje także w bagażniku, którego pojemność wynosi 535 l. Materiały we wnętrzu są wzorowej jakości. Sportowy charakter A7 podkreśla tylny spoiler, który wysuwa się po przekroczeniu 130 km/h oraz chowa, gdy prędkość spadnie poniżej 80 km/h. Ten model Audi jest zdecydowanie dużą limuzyną o sportowym charakterze. Nadwozie wykonano z nowoczesnych stopów, a niektóre elementy są aluminiowe. Odznacza się dużą sztywnością nadwozia i niską masą własną. Wszystkie silniki mają system stop and go.

Audi A7 - samochód osobowy klasy wyższej
Audi A7 - samochód osobowy klasy wyższej
Audi A7 - samochód osobowy klasy wyższej