Audi Q3 - nowa generacja

Audi Q3 - nowa generacja

Audi Q3 zadebiutował w 2011 roku, po modelach Q7 oraz Q5. Bazę stanowi płyta podłogowa Volkswagena Tiguana, a auto ma bezpośredniego konkurenta w BMW X1. Jednak tu, w przypadku Audi Q3 najwyższa jakość i styl, a także imponująca praktyczność i wiodąca w swojej klasie technologia sprawiają, że samochód ten jest doskonałym, wszechstronnym pojazdem. Filozofia projektowania Audi oznacza aktualnie, że wszystkie modele wyglądają podobnie, lecz tańsze modele mają cechy modeli z wyższej półki, czego nie obserwuje się w innych markach. Audi Q3 w obecnej formie znany jest od 2018 roku i w stosunku do swojego poprzednika otrzymał wartościowe technologie np. Audi Virtual Cockpit, który ma cyfrowy wyświetlacz. Audi Q3 jest jednym z najważniejszych pojazdów w ofercie niemieckiej marki, biorąc pod uwagę rosnącą sprzedaż SUV-ów.

Q3 dostępny jest z dwoma wersjami silnika R4 2.0 (170 i 211 KM) i dwoma 2.0 TDI (140 i 177 KM). Moc przenoszona jest przez 6-biegową skrzynię manualną bądź 7-biegową S-Tronic na oś przednią lub obie osie. Maska i klapa bagażnika zostały wykonane z aluminium w celu obniżenia masy pojazdu. Bagażnik ma 460 l pojemności z możliwością powiększenia do 1365 litrów.

W porównaniu z poprzednim modelem, najnowszy Q3 ma nowy przedni grill z ośmiokątnymi krawędziami, nowe reflektory, a profil samochodu jest wyższy, co podkreśla jego cechy crossovera. Wszystkie modele są wyposażone w niezwykle imponującą cyfrową deskę rozdzielczą Virtual Cockpit, aluminiowe felgi i reflektory LED. Q3 S Line ma sportowe zawieszenie i sportowe fotele ze skórzanymi wykończeniami oraz większe felgi aluminiowe, podczas gdy Vorsprung dodaje adaptacyjne zawieszenie, matrycowe reflektory LED i wnętrze wykończone Alcantarą.

Istnieje też model Audi Q3 Sportback ma stromo nachyloną linię dachu, dając coupe podobny wygląd ponad standardowe Q3. Sportback jest o 16 mm dłuższy niż Q3, na którym jest oparty, a linia dachu nie wpływa na praktyczność tak bardzo, jak można sobie wyobrazić, mimo to prezentuje się lepiej.

Audi Q3 - nowa generacja
Audi Q3 - nowa generacja
Audi Q3 - nowa generacja