Audi Q3

Audi Q3 - opinie

Samochody używane z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Od 2019 roku odnotowuje się znaczny spadek sprzedaży nowych modeli dostępnych na rynku na rzecz zwiększonego wzrostu sprzedaży samochodów używanych. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to duża oszczędność.

Audi Q3 - ponadczasowy SUV

Jeśli chodzi o wnętrze tego samochodu, to od razu kojarzy nam się z klasycznym wzornictwem Audi. Niestety, niektóre elementy wyposażenia wnętrza zostały zamontowane w taki sposób, że utrudniają korzystanie z innych z tych sąsiednich. Marka Audi jak zwykle dobrała idealne materiały wykończeniowe do swoich samochodów. Wnętrze tego modelu jest dość przestronne, dzięki czemu możemy przemieszczać się w nim wygodnie.

Audi Q3 - informacje ogólne

Chcąc zakupić Audi Q3, możemy wybrać go w wersji z nadwoziem typu hatchback lub kombi. Ten model samochodu produkowany przez niemieckiego producenta jest od roku 2011 aż do dziś. W ciągu 10 lat na rynek zostały wprowadzone 4 generacje Q3. Jeśli chodzi o sugerowanych użytkowników, to producent chciał trafić ofertą do kierowców klasy niższej średniej. Moc silnika Audi Q3 oscyluje w granicach od 120 do 400 KM i ma pojemność od 1395 do 2480 cm3, dzięki czemu spokojnie możemy rozpędzić się do 270 km/h. Audi Q3 oprócz napędu przedniego i stałego na cztery koła może pochwalić się stałym napędem na 4 koła off road. Samochód możemy zatankować benzyną lub dieslem w zależności od modelu. Spalanie jest dość niskie, bo mieści się w granicach od 4,5 do 8.6 l na 100 km. Samochód ma również pojemny bagażnik, tak więc idealnie nada się do dalekich podróży.

Usterki Audi Q3

Samochód nie stwarza większych problemów do momentu przekroczenia 200 tys. kilometrów, gdyż po tym trzeba liczyć się z naprawą wielowahaczowego zawieszenia tylnego, filtrów DPF, skrzyni S tronic czy sprzęgła z kołem dwumasowym. Bardzo czułym punktem w tych modelach jest także oświetlenie — jego naprawa może być dość droga. We wcześniejszych wersjach sprzed 2014 rozszczelniają się chłodnice EGR.

 

Audi Q3 - opinie
Audi Q3 - opinie
Audi Q3 - opinie