BMW seria 7 - klasa luksusowa

BMW seria 7 - klasa luksusowa

BMW serii 7 to samochód osobowy klasy luksusowej produkowany od 1977 roku. I generacja to pierwszy model o tej nazwie i zarazem od samego początku najbardziej luksusowy samochód w gamie BMW. Wszystkie modele BMW E23 wyposażane były w silniki sześciocylindrowe w układzie rzędowym. W1982 roku model E23 przeszedł swoją największą modernizację podczas której 745i otrzymał silnik z modelu 735i i dodatkowo wyposażony był w turbosprężarkę oraz 4 biegową skrzynię automatyczną zamiast dotychczasowej 3-biegowej. II generacja obecna była od 1986 roku, III od 1994 a IV od 2001.

IV generacja BMW 7 produkowana była od 2008 roku i prezentowała nowy kierunek stylistyczny marki, choć tym razem mniej awangardowy niż poprzednia generacja. Technicznie wprowadzono w nim kilka zmian, mających na celu podkreślić luksus i komfort jazdy. Jedną ze zmian był system skręcanych tylnych kół, gdzie w zależności od prędkości, koła skręcały w przeciwnym, bądź tym samym kierunku, co przednie. Podstawą tej generacji były silniki znane z terenowych modeli X5 i X6 oraz serii 5.

Najnowsza luksusowa limuzyna BMW zyskuje odważny wygląd, lepszą technologię hybrydową typu plug-in i jest bliżej Mercedesa Klasy S niż kiedykolwiek. Luksus, wyrafinowanie i technologia to obszary, w których te samochody mają zdominować rynek. Dostępna jest szeroka gama silników, od opcji sześciocylindrowych po flagowy V12. Świetny jest też nowy sześciocylindrowy silnik hybrydowy typu plug-in. Poważna aktualizacja BMW serii 7 w 2019 roku nadała mu wygląd, do którego trzeba trochę się przyzwyczaić, ale nie ma wątpliwości, że ta luksusowa limuzyna jest nadal jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów sprzedawanych w Europie. Tak jak poprzednio, dostępne są opcje benzynowe i wysokoprężne, ale dostępna jest również zupełnie nowa hybryda plug-in. Dostępne są długie i krótkie rozstawy osi i chociaż w standardzie jest mnóstwo technologii, BMW oferuje również szeroką gamę opcji. Głównym rywalem BMW serii 7 jest Mercedes S-Class , a o sprzedaż w tej klasie walczą także Audi A8 , Jaguar XJ i Lexus LS.

BMW seria 7 - klasa luksusowa
BMW seria 7 - klasa luksusowa
BMW seria 7 - klasa luksusowa