BMW X4 - nowy SUV

BMW X4 - nowy SUV

BMW X4 to samochód osobowy typu SUV Coupe klasy średniej, mniejszy od modelu X6 a produkowany od 2014 roku. Auto zostało po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku i zostało zbudowane na bazie płyty podłogowej modelu X3 II generacji. Standardowe wyposażenie BMW X4 to: automatyczna ośmiobiegowa skrzynię biegów, radio Professional z kontrolerem iDrive oraz centralny wyświetlacz. Mamy też automatyczne sterowanie klapą bagażnika, skórzaną sportową kierownicę wielofunkcyjną z łopatkami do zmiany biegów , sportowy układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu. Dodatkowo obecny jest Performance Control oraz tylne czujniki parkowania, reflektory ksenonowe, światła przeciwmgłowe wykonane LED i 18" aluminiowe felgi.

Rynek SUV-ów pęka w szwach, co oznacza, że ​​stworzenie samochodu wyróżniającego się z tłumu jest niezwykle trudne. Ten problem w dużym stopniu wyjaśnia, dlaczego BMW X4 przyjęło projekt coupe-SUV, wymieniając część praktyczności oferowanej przez X3 na bardziej sportowy wygląd zewnętrzny i dynamikę jazdy. X4 to jeden z najlepiej prowadzących się SUV-ów, a pod względem wielkości i ceny, łączący jego osiągi z wyjątkowym charakterem wnętrza. 

BMW X4 to obecnie drugia generacja i tak jak poprzednio, w X4 zastosowano podwozie z X3, chociaż ten ostatni ma bardziej charakterystyczny dach w stylu coupe, a gama modeli jest bardziej dostosowana do osiągów. BMW podkreśla, że to samochód sportowy zaprojektowany tak, aby zapewniał większą przyjemność z jazdy niż konwencjonalny SUV. Nie ma wielu bezpośrednich rywali poza Mercedesem GLC Coupe , który stosuje takie samo podejście, jak wydzielenie bardziej sportowego modelu z konwencjonalnego SUV-a.

Obecnie X4 jest dostępny z jednym silnikiem benzynowym i trzema silnikami wysokoprężnymi. Podstawowy model z silnikiem wysokoprężnym to xDrive20d i jest wyposażony w 2,0-litrową jednostkę o mocy 187 KM, wystarczającą do rozpędzania się od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy. Model xDrive30d ma 3,0 litry pojemności i jest wyposażony w sześć cylindrów zapewniających dodatkową płynność jazdy, zapewniając 282 KM i rozpędzanie się do 100 km/h w 5,7 sekundy. Najmocniejszą opcją z silnikiem wysokoprężnym jest M40d, a jego 3,0-litrowy silnik wysokoprężny zapewnia moc 335 KM, umożliwiając szybki sprint od 0 do 62 mil na godzinę w ciągu 4,9 sekundy.

BMW X4 - nowy SUV
BMW X4 - nowy SUV
BMW X4 - nowy SUV