honda civic

Które auta używane są bardziej poszukiwane – niemieckie czy japońskie?

Nie ma wątpliwości, iż obecnie na światowym rynku motoryzacyjnym prym wiodą dwie nacje, w których motoryzacyjne tradycje są naprawdę silne, a marki z tych państw od dziesiątek lat rządzą na całym świecie. Chodzi tutaj oczywiście o Niemcy oraz Japonię. Auta z których państw są jednak najczęściej wybierane w Polsce?

Niemiecka motoryzacja jest w Polsce silna

Fakt, iż samochody z Niemiec są w Polsce wyjątkowo popularne, nie będzie dla nikogo żadnym zdziwieniem. Od kiedy tylko opadła żelazna kurtyna, samochody sprowadzane z kraju naszych zachodnich sąsiadów posiadają w naszym państwie naprawdę sporą renomę zarówno na rynku wtórnym, jak i w przypadku pojazdów z salonu. Auta od niemieckich producentów, jak Volkswagen, Opel, BMW czy Audi to w Polsce nie tylko synonim luksusu, ale również niezawodności, świetnych osiągów oraz niezawodności.

Audi A3, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Audi A4, Opel Corsa, Opel Astra czy BMW Serii 3 – samochody od niemieckich producentów, które święcą triumfy na polskim rynku można by wymieniać naprawdę długo. Warto wspomnieć o tym, iż gama modelowa jest naprawdę szeroka, dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie. Niemiecka motoryzacja cechuje się nie tylko ogromną liczbą rodzimych producentów – to również zagłębie olbrzymich koncernów, które posiadają również multum zagranicznych marek. Skoda, Seat, Mini, a nawet Lamborghini – ci wszyscy producenci są aktualnie w rękach niemieckich koncernów i pod ich skrzydłami naprawdę mocno się rozwijają.

bmw'>
</figure>
<h2>
    Kraj Kwitnącej Wiśni ma w sercach Polaków sentyment
</h2>
<p>
    <span style=

Zobacz także: Historia Hondy. Japoński kunszt