auta dostawcze

Ceny aut dostawczych czerwiec 2022

Auta dostawcze pełnia bardzo ważną rolę na rynku, gdyż są one kupowane przez przedsiębiorców, którzy w ten sposób są w stanie wykonywać swoją pracę i napędzać naszą ekonomię. Dlatego dobrze jest gdy mają one rozsądne ceny. Ostatnio słyszymy jednak coraz częściej o tym, że branża motoryzacyjna ma spore problemy i trzeba szykować się na drastyczne wzrosty cen. Ile kosztują auta dostawcze w 2022 roku?

Ceny kombivanów w czerwcu 2022 roku

Podsumowanie tego ile kosztują dostępne na polskim rynku samochody dostawcze zaczniemy od najmniejszych z nich czyli kombivanów. Te reprezentują segment B oraz C. Z tego pierwszego segmentu znajdziemy jednak tylko Fiata Fiorino Cargo. Jego bazowa cena zaczyna się od 67 158 złotych. Aktualnie w Polsce jeszcze jednego przedstawiciela tego segmentu wśród kombivanów. Jest nim Ford Transit Courier. Jego minimalna cena netto to 68 950 złotych.

Wybór wśród kombivanów z segmentu C jest znacznie większy. Najniższe ceny ma Renault Kangoo Van wart co najmniej 73 900 zł. Kolejną pozycję zajmuje Fiat i jego model Doblo Cargo. Za tego kombivana aktualnie należy zapłacić co najmniej 84 000 złotych. Podobne pieniądze zapłacimy za Citroena Berlingo. Nieco droższy jest Peugeot Partner z ceną wynoszącą co najmniej 88 000 złotych. Niemalże tak samo wyceniany jest Opel Combo Poniżej 100 000 złotych można kupić także Volkswagena Caddy Cargo za minimum 91 800 złotych oraz Toyotę ProAce City wycenianą na co najmniej 94 833 zł. Poniżej 100 tysięcy można dostać również Forda Transit Connect. Jego podstawowa wersja z silnikiem 1.0 EcoBoost kosztuje 97 600 złotych. Nieco droższego kombivana oferuje Mercedes. Niemcy sprzedają bliźniaczą wersję Renault Kangoo nazwaną jako Mercedes Citan. Za to auto należy bowiem zapłacić co najmniej 103 tysiące złotych.

Ceny średnich aut dostawczych w czerwcu 2022 roku

Pora na segment D wśród aut dostawczych, w którym znajdziemy już pełnoprawne vany. Niską cenę ma Renault Trafic. Francuzi swojego vana wyceniają na co najmniej 101 000 zł. Drugi najtańszy z nich to Fiat  Scudo, który kosztuje co najmniej 108 tysięcy złotych. Włosi jak widać oferują dość tanie auta dostawcze. Dlatego od lat są jednym z liderów tego rynku. Chcąc kupić jedno z aut oferowanych przez francuskie marki Peugeot i Citroen, czyli Peugeota Experta lub Citroena Jumpy należy już przygotować co najmniej 123 tysiące złotych.

Około 130 tysięcy trzeba przygotować z kolei za nowego Opla Vivaro, a także za Mercedesa Vito. Całkiem wysoko wyceniany jest aktualnie Ford Transit Custom. Za to średniej wielkości auto dostawcze sprzedawcy życzą sobie od 137 tysięcy złotych. Jeszcze więcej zapłacimy za ikoniczny model jakim jest Volkswagen Transporter. Ceny tego niemieckiego auta zaczynają się bowiem od 141 tysięcy złotych.

Ceny dużych aut dostawczych w czerwcu 2022 roku

Czas na duże auta dostawcze. Są to już pełnowymiarowe dostawczaki, których Dopuszczalna Masa Całkowita w niektórych odmianach przekracza nawet 3,5 tony. Najtańszym z samochodów dostawczych segmentu E jest Fiat Ducato. Za włoskiego dostawczaka zapłacimy bowiem co najmniej 107 tysięcy złotych. Od 110 tysięcy złotych zaczynają się z kolei ceny najbardziej popularnego auta dostawczego w poprzednim roku. Mowa tu o aucie którym jest Renault Master. W 2021 roku był to jedyny dostawczak, który przekroczył sprzedaż rzędu 10 tysięcy sztuk.

Za 123 tysiące można z kolei zakupić Mercedesa Sprintera. Około 130 tysięcy trzeba już za to przygotować jeśli chcemy zakupić Forda Transita. Podobnie wyceniane są także auta takie jak Citroen Jumper oraz Peugeot Boxer. 138 tysięcy za swoje auto dostawcze życzy sobie za to marka MAN oferująca jeden lekki samochód użytkowy, którym jest MAN TGE. Takie same pieniądze będą potrzebne w wypadku innego niemieckiego dostawczaka. Jest nim Opel Movano. Od 144 tysięcy można za to kupić Iveco Daily czyli również jeden z bardziej popularnych modeli dostawczych na całym rynku. W wypadku dużych aut dostawczych trzeba jednak pamiętać, że mają one wiele dostępnych konfiguracji przez co cena jest bardzo płynna.