Citroen C5

Citroen C5 - opinie

Kupując samochody używane, koniecznie musimy zwracać dokładną uwagę na ich stan techniczny. Jest to ważne dlatego, że mogą mieć one różną historię. Nikt nie chce odwiedzać mechanika co najmniej kilka razy w miesiącu. Citroen C5 zapewni nam komfortową jazdę, poczucie luksusu i wrażenia, jakich nie zrobił na nas dotąd żaden samochód.

Citroen C5 - sukces producenta

Hydropneumatyczne zawieszenie, które jest charakterystyczną cechą tego samochodu działa w nim bez zarzutów. Producent wyposażył jego kokpit w liczną ilość przycisków. Są one dosłownie wszędzie. We wnętrzu zastosowano srebrne elementy wykończeniowe w postaci wstawek, które ulegają ścieraniu się. Podstawowe wyposażenie tych modeli to automatyczna klimatyzacja, 7 poduszek powietrznych, elektryczne szyby oraz radioodtwarzacz. W bardziej wyposażonej wersji Exclusive został umieszczony tempomat, skrętne reflektory czy kurtyny powietrzne.

Citroen C5 - charakterystyka

Citroen C5 został wypuszczony na rynek w 2001 roku i produkowany był do 2018 roku. W ciągu 17 lat stworzono 8 generacji tego modelu. Citroen C5 należy do samochodów klasy wyższej średniej. Został wyposażony w nadwozie typu hatchback, kombi oraz sedan. Moc silnika montowanego w tym modelu Citroena wynosi od to od 90 do 241 KM, a jego pojemność od 1560 do 2992 cm3. Samochód ma maksymalną prędkość do 240 km/h i posiada napęd na przód. Zasilany jest benzyną lub dieslem. Citroen C5 średnio spala od 4,4 do nawet 10,0 l na 100 km w zależności od modelu przez nas wybranego.

Wady Citroen C5

Samochód ten ma wśród swoich wersji silnikowych również te słabsze egzemplarze. Są one co prawda dopracowane jednak niestety średnio trwałe. W silnikach diesla pojawiają się przypadki wypalenia tłoków i zatarcia panewek. W silnikach dochodzi także do rozciągania się łańcucha rozrządu i zwiększonego zużycia oleju. Po przejechaniu około 300 tys. kilometrów należy wymienić pompę lub przewód wysokiego ciśnienia. W modelach tych często może dochodzić do awarii elektroniki związanych np. z czujnikami parkowania.

 

Citroen C5 - opinie
Citroen C5 - opinie
Citroen C5 - opinie