Citroen Jumper

Citroen Jumper - opinie

Jeśli kupując samochody dostawcze używane liczymy na wygodę i komfort podczas jazdy, to niestety Citroen Jumper nie do końca jest autem dla nas. Model ten to typowy, surowy dostawczak z niezawodnym silnikiem, dzięki któremu pokonamy setki tysięcy kilometrów bez większych problemów.

Citroen Jumper - nowoczesne, minimalistyczne wnętrze

Opinie o tym samochodzie są różne, jednak ze względu na ich wiek z pewnością niejeden egzemplarz pożera rdza. Modele te dostępne na rynku wtórnym zazwyczaj nie mają klimatyzacji. Natomiast, jeśli chodzi o silnik jest on niemalże idealnie trwały. Model ten zyskał nawet tytuł Samochodu Dostawczego Roku 1994. Wyposażenie modelów produkowanych do 2002 roku nie należy do bogatych, wręcz przeciwnie jest ono bardzo podstawowe. Zamontowano jedynie wspomaganie kierownicy. Można powiedzieć, że na tamte czasy był to innowacyjny dostawczak, na którym do teraz wzorują się inne modele.

Dane techniczne Citroen Jumper

Produkcja samochodu Citroen Jumper rozpoczęła się w 1994 roku i trwa po dziś dzień. Samochody te zostały wyposażone w nadwozie typu furgon lub kombi. Od 1994 roku powstało 2 generacji modelu Jumper. Silnik zamontowany w Citroen Jumper ma moc od 68 do 157 KM i gwarantuje nam osiągnięcie prędkości maksymalnej do 160 km/h. Jednostka napędowa w tym modelu produkowanym przez Citroen ma pojemności od 1905 do 2999 cm3. Samochód ten posiada napęd przedni i napęd na 4 koła. Jumper zatankujemy dieslem lub benzyną i gazem. Silnik tego samochodu spala średnio od 9 do 10,5 l na 100 km.

Wady Citroen Jumper

Użytkownicy tego modelu nie zgłaszają wielu usterek, ponieważ nie pojawiają się one zbyt często, Citroen Jumper ma bardzo dobre silniki, a jeśli już pojawiają się w nich problemy, to dotyczą one pojedynczych awarii. Kierowcy informowali o takich usterkach jak: niesprawna pompa wtryskowa, nieregenerowalne wtryski marki Denso, rozrusznik i alternator. Zatem jeśli marzy nam się dobry dostawczak spokojnie możemy postawić na Citroena Jumper. Ten samochód zwyczajnie nas nie zawiedzie.

 

 

 

 

Citroen Jumper - opinie