skup aut

Czy warto skorzystać ze skupu aut?

Skup samochodów, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się skupowaniem używanych w niemalże każdym stanie — czy to niesprawnych, czy powypadkowych, poleasingowych lub uszkodzonych samochodów. Tym, co wyróżnia firmy tego typu jest to, że nie pobierają one prowizji za pośrednictwo sprzedaży, z czym mamy do czynienia w przypadku komisów samochodowych. Jakie są inne zalety skupu aut?

 

Jakie auto można oddać do skupu?

Jak już zostało wspomniane, skupy przyjmują samochody w każdym stanie, bez względu na markę, model, rocznik, przebieg czy kolor. Bez obaw oddać można tam mocno wyeksploatowane auta używane. Jeżeli dany pojazd jest niesprawny lub nieruchomy, w znaczącej części przypadków skup odbierze go z wyznaczonego przez klienta miejsca. Jak znaleźć profesjonalny skup samochodów, który zaproponuje nam korzystną cenę za pojazd? W tym celu można zajrzeć na motoryzacyjne fora internetowe, na których znaleźć można wiele rekomendacji. Przed udaniem się do wybranego skupu, warto zapoznać się z opiniami klientów w sieci na jego temat — czy to w Mapach Google, czy w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook.

 

Zalety skupu samochodów

Kiedy warto oddać używane samochody osobowe do skupu? Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się u osób, którym zależy na czasie. Gotówkę za sprzedawane auto otrzymać można tu w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. Na skorzystanie z usług skupu zdecydować powinny się również wszystkie te osoby, które nie chcą tracić czasu ani pieniędzy na ogłoszenia motoryzacyjne — czy to w Internecie, czy standardowych mediach. Do niewątpliwych atutów skupów samochodów zaliczyć można również bezpieczeństwo transakcji oraz minimum formalności. W znaczącej części przypadków ograniczają się one do podpisania stosownej umowy. Działające na rynku skupy dopasowują się do indywidualnych potrzeb klienta. Mogą one na przykład dojechać do niego w celu odbioru sprzedawanego pojazdu czy zająć się formalnościami związanymi z zamknięciem ubezpieczenia OC.

 

Wady skupu aut

Jak można się domyślić, skupy samochodów nie są pozbawione wad. Kierowca chcący sprzedać swoje auto w ten sposób musi się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Skupy kupują pojazdy po nieco nieco niższej od rynkowej — jedynie wówczas taka transakcja jest dla nich opłacalna. W przypadku droższych samochodów, liczyć należy się ze stratami rzędu kilku tysięcy złotych. Różnice pomiędzy cenami oferowanymi przez poszczególne skupy są najczęściej minimalne. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że firmy tego typu są w stanie odkupić większość, lecz nie każdy pojazd. Chcąc sprzedać samochód za pośrednictwem skupu, liczyć należy się z koniecznością podania ceny, jaka nas interesuje. Aby takie negocjacje zakończyły się sukcesem, niezbędne będzie zapoznanie się z ceną rynkową danego modelu pojazdu. Do wad skupów samochodów zaliczyć można również ich ograniczoną dostępność. Jako że placówki tego typu nie znajdują się w każdym mieście, nie zawsze istnieje możliwość pozbycia się używanego samochodu za ich pośrednictwem.