wynajem samochodu

Czym się rożni wynajem długoterminowy od leasingu?

Gdy planuje się pozyskanie samochodów w firmach, które zapewniają między innymi wynajem, wówczas niezbędne jest zapoznanie się z tym na jakich warunkach można z takich usług korzystać. Pozwala to następnie podejmować znacznie lepsze decyzje w kontekście tego, które rozwiązanie będzie znacznie bardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb. Gdy nie chce się kupować samochód, ale chce się pozyskać je w konkretnych firmach, wówczas warto sprawdzić to, co oferuje leasing czy długoterminowy wynajem. W ten sposób można pozyskać na odpowiednich warunkach samochody nowe, które mogą być wykorzystane zarówno przez osoby prywatne, jak i też firmy. Do podstawowych różnic pomiędzy wynajmowanie, a leasingiem można zaliczyć to, że po zakończeniu umowy przy leasingu można stać się właścicielem samochodu. Oczywiście nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie. Po długoterminowych umowach używany samochód może nie być w takim stanie, który pozwala na szybkie jego spieniężenie. Dodatkowo można nie być zainteresowanym dalszym jego użytkowaniem. Jednak przy poszczególnych typach leasingu można zdecydować się na stanie się właścicielem pojazdu. Takich możliwości nie oferuje wynajem długoterminowy. To rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić dostęp do pojazdu na określony czas. Dla wielu osób jest to jednak znacznie bardziej wygodna forma korzystania z samochodu.

 

Jakie korzyści zapewnia leasing?

Należy brać pod uwagę, że leasing jest w stanie przynosić dodatkowe korzyści finansowe, które są szczególnie korzystne dla firm. Obejmuje to możliwość korzystania z różnego rodzaju odliczeń od podatków. W ten sposób można liczyć na to, że samochody osobowe mogą być używane na znacznie lepszych warunkach finansowych. Z tego powodu, gdy wybiera się leasing warto jest zapoznać się z tym, jakie korzyści finansowe można uzyskać. Znaczenie ma zdecydowanie się między innymi na odpowiedni typ leasingu. Równocześnie niezbędne jest odpowiednie określenie czasu leasingowania auta. Wpływać to będzie bezpośrednio na korzyści, które można uzyskać, choćby z odpisów amortyzacyjnych.

 

wynajem auta

Kiedy wynajem jest lepszy?

Gdy wynajmuje się samochody, wówczas w wielu firmach można liczyć na znacznie większy zakres obsługi. Obejmuje to między innymi opłacanie różnych wydatków związanych z eksploatacją samochodu. Przy wielu umowach można liczyć na to, że za samochody używane będzie się płacić jedynie w przypadku kupowania paliwa. Wszystkie inne koszty będzie ponosić firma, które oferuje wynajem. Natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że wynajmowanie samochodów jest bardziej kosztowne w stosunku do leasingu. W większości przypadków koszty będą wyższe. Z drugiej strony kompleksowa obsługa ze strony profesjonalnych firm bywa przydatna. W ten sposób można ograniczyć konieczność zajmowania się bezpośrednio w firmie obsługą samochodu. Bywa to przydatne szczególnie w firmach, które posiadają większe floty pojazdów i chcą ograniczyć konieczność samodzielnego realizowania pełnej obsługi. Wówczas postawienie na wynajem długoterminowy może okazać się znacznie bardziej korzystny.

 

Więcej możesz przeczytać tutaj: Jak przesyłać ogłoszenia sprzedaży aut na internetowy portal ogłoszeniowy?