Ford Mustang Mach 1 - debiut na polskim rynku

Ford Mustang Mach 1 - debiut na polskim rynku

Ford Mustang Mach 1

Ford Mustang Mach 1 to debiut na polskim rynku, choć pojawił się tak naprawdę jesienią poprzedniego roku. Ten napędzany silnikiem V8 o pojemności 5,0 l zastępuje wersję Bullitt. Moc oczywiście na tylne koła, 6 biegowa ręczna lub 10 stopniowa automatyczna skrzynia. I tu w zależności od skrzyni mamy 4,8 do setki i 267 km/h lub 4,4s i 250 km/h. 

Zmian względem seryjnej wersji są większe m.in. specjalny pakiet stylistyczny, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Dodatkowo regulowane amortyzatory, twardsze sprężyny z przodu oraz sztywniejsze stabilizatory.

Ford twierdzi, że Mustang został zmieniony w taki sposób, by z mógł jeździć po torach wyścigowych bez koniecznych dalszych modyfikacji. Większy kolektor dolotowy z większą przepustnicą, dodatkowa chłodnica oleju, zmienione elementy przedniej i tylnej osi. Zdecydowanie zwiększono sztywność i wytrzymałość poprzez zastosowanie rozpórki między kielichami przednich amortyzatorów. Dodatkowa chłodnica oleju dla skrzyni biegów , chłodnica mechanizmu różnicowego rodem z Shelby GT500 też nie jest zastosowana bez znaczenia. Są tu też obecne sześciotłoczkowe hamulce , aktywne zawieszenie z indywidualnymi, twardszymi ustawieniami jak i usztywnione i wzmocnione sprężyny, stabilizatory oraz dolne łączniki wahaczy.

Samochody Forda, te wyścigowe to kultowe pojazdy, czy wkrótce Mach 1 do nich dołączy? Wydaje się, że zrobiono sporo, by auto dało się lubić. Na pewno pod względem wizualny, ponieważ w grillu pozostawiono imitację świateł przeciwmgielnych jak w Mustangu z lat 50 tych. Po testach wielu dziennikarzy stwierdza, że tylna oś jest sztywna, zastosowano seryjnie opony Michelin Pilot Sport 4 S, które kojarzone są z naprawdę super szybkimi autami sportowymi.

Cena za podstawową wersje wynosi 284 000 zł. Trzeba zaznaczyć, że wersja najmocniejsza to jednocześnie najszybsza, najbardziej zaawansowana wersja Mustanga GT jaka jest obecna w Polsce. Zdecydowanie jest to też najlepszy stosunek ceny względem tego co otrzymujemy. To taki rasowy amerykański muscle car.