Ford Mustang - wybór najlepszego silnika

Ford Mustang - wybór najlepszego silnika

Ford Mustang to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych sportowych samochodów na świecie. Produkowany od 1964 roku ford jest przedstawicielem segmentu G, a także ikoną marki oraz szeroko pojętej popkultury. Szczególną popularnością cieszył się Ford Mustang piątej generacji, który został zaprojektowany w stylu retro. Niemniej auta kolejnych generacji, włącznie z generacją VI, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Fenomen Forda Mustanga w dużym stopniu bierze się z jego stosunkowo niskiej ceny do klasy, a wręcz ikony, którą w zamian dostaje nabywca. Obecnie za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić dostarczający mnóstwa zabawy samochód sportowy. Estetyka wykonania wszystkich wersji stoi na najwyższym poziomie. Jednak jak jest w kwestiach mechanicznych? Co oferuje Ford Mustang pod maską?

 

Ford Mustang – mocny silnik wśród setek koni

 

Ogromna popularność Forda Mustanga, jaką zyskał od razu, a więc przy produkcji masowej pierwszej wersji, wraz z upływającym czasem tylko rosła. Jednak w Polsce popularność Mustanga pojawiła się wraz z Mustangiem z 2005 roku, który wracając do korzeni, ponownie stał się muskularnym autem sportowym. Z pewnością w kwestii silników miłośnicy i znawcy modelu doskonale będą wspominać topowe 5.0l V8, które posiadało 450 KM. Obecnie zastępuje tę wersję 2.3 litrowy silnik EcoBoost o mocy 290 KM. Warto zaznaczyć, że wraz z liftingiem pojawiła się również dwusprzęgłowa skrzynia biegów, która posiada, aż dziesięć przełożeń. Nowy Mustang, także może się pochwalić doskonałą jednostką taka jak 5.0 Ti-VCT V8 o mocy 450 KM. Imponujące przyspieszenie tak jak 4.9 s i zoptymalizowane spalanie około 11,2 l/100km powoduje, że auto nie tylko sprawdza się jako jedna z najbardziej dynamicznych jednostek, ale również optymalnie mało palących. Innym warta uwagi jednostką, które niedawno zadebiutowała na rynku, jest odpowiednik 5.0 Ti-VCT V8 o mocy 450 KM, ale z 10-biegowa przekładnią automatyczną. Parametry przyspieszenia oraz spalania w obu wariantach są takie same w momencie uśrednienia wyników.

 

Ford Mustang – nieskończona moc i prędkość

 

Najnowszy Ford Mustang, który trafił na rynek masowej sprzedaży, dostępny jest wyłącznie w wersji 5-litrowej z silnikiem V8. Ogromna pojemność silnika, napędzana 450-konną mocą, pozwala na generowanie niesamowitych osiągów. Oczywiście Ford Mustang to auto, o jakim marzy każdy miłośnik sportowych aut. Niemniej zakup ten nie sprawdzi się w rękach mało doświadczonych kierowców, a przede wszystkim tych, którzy ponad wszystko przedkładają oszczędną jazdę.

 

Zobacz również: Ford Mustang - samochód sportowy typu pony car

 

Ford Mustang - wybór najlepszego silnika
Ford Mustang - wybór najlepszego silnika
Ford Mustang - wybór najlepszego silnika