Honda Accord - samochód osobowy klasy średniej

Honda Accord - samochód osobowy klasy średniej

Honda Accord to samochód osobowy klasy średniej produkowany przez japoński koncern od 1976 roku. Od 2017 roku produkowana jest X generacja samochodu, jednak już od VIII generacji (od 2015 roku) nie produkowany jest już na rynek Europejski chociaż nadal sprzedawany jest na większości rynków motoryzacyjnych świata. Samochody te miały różne nazwy, zależnie od rynku. 

Jeśli mowa o VIII generacji produkowanej w latach 2008-2015 to jest to ekskluzywna alternatywa dla popularnych sedanów. Nie jest to największy samochód w swojej klasie, ale jest luksusowy i dobrze wyposażony pojazd. Znakomita jakość wykonania, ładna stylistyka i wspaniałe wnętrze przez lata utrzymywały go wysoko w rankingach. Powodem wycofania z naszego rynku było głównie to, że Accord nie pasuje do konkurencji europejskiej.

Honda Accord jest dostępna w czterech różnych poziomach wyposażenia: ES, ES GT, EX i najwyższej klasy Type S. Honda Accord ma w swoim asortymencie dwa silniki benzynowe i jedną jednostkę wysokoprężną, a wszystkie mają całkiem przyzwoite osiągi. Podstawowy 2.0-litrowy silnik i-VTEC ma moc 154 KM i generalnie jest dość płynny, podczas gdy 198-konny 2.4-litrowy i-VTEC jest najszybszy w gamie dzięki prędkości od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy. Jedyna jednostka wysokoprężna to 2,2-litrowy diesel ma moc 148 KM i rozpędza się do 62 mil na godzinę w 9,4 sekundy.

W całej gamie Hondy Accord technologia stop/start nie jest dostępna w żadnym modelu, a obie wersje benzynowe oferują niskie zużycie paliwa. Honda zdecydowanie ma wiele do nadrobienia w tym zakresie, a większość rywali oferuje silniki benzynowe z funkcją stop-start lub turbodoładowaniem, aby zwiększyć ich wydajność.

Wewnątrz Honda Accord szczyci się doskonałą jakością wykonania z dużą ilością miękkich w dotyku tworzyw sztucznych. Wnętrze jest zdecydowanie bardziej ekskluzywne niż w Fordzie Mondeo czy Oplu Insignia. Jest dobrze dopasowane niezależnie od poziomu wyposażenia, a w standardzie model ma aluminiowe felgi i tempomat. Jeśli jednak potrzebujesz większych kół i funkcji, takich jak aktywne światłai skórzane wnętrze, musisz wybrać model Type S o najwyższej specyfikacji, które są znacznie droższe niż podstawowa Honda Accord ES. Jednak na plus, Honda Accord ES ma dodatki takie jak skórzana kierownica i tempomat.

 

 

Honda Accord - samochód osobowy klasy średniej
Honda Accord - samochód osobowy klasy średniej