Hyundai ix35

Hyundai ix35 - opinie

Nabywając samochody używane typu Hyundai ix35, możemy mieć pewność, że ich silniki będą bezawaryjne, a my będziemy mogli długo cieszyć się świetnością auta.

Hyundai ix35 - ogólnie

Deska rozdzielcza tego samochodu nie należy do najnowocześniejszych. Znajduje się na niej bardzo wiele elementów analogowych, które występują nawet w tych bogatszych wersjach. Dużym plusem jest z pewnością to, że niektóre egzemplarze producent zaopatrzył w całkiem dobre wyposażenie takie jak wielofunkcyjna kierownica czy podgrzewane fotele. Możemy znaleźć również takie z automatyczną klimatyzacją. Ogólnie deska rozdzielcza prezentuje się naprawdę dobrze, zwłaszcza że jest dobrze zamontowana.

 

Dane techniczne Hyundai ix35

Hyundai ix35 został wyposażony w nadwozie typu kombi. Produkcja tych egzemplarzy rozpoczęła się w 2010 roku i trwała zaledwie 5 lat. W tym czasie powstało 2 generacje tego modelu. ix35 posiada dołączany napęd na 4 koła, napęd na 4 koła lub napęd przedni. Maksymalna moc jego silnika wynosi od 115 do 184 KM, co daje nam możliwość osiągnięcia prędkości od 173 do 195 km/h. Ten model Hyundai posiada silnik o pojemności od 1591 do 1999 cm3. Porusza się na benzynę bądź diesla.

Wady i zalety Hyundai ix35

Jeśli chodzi o spalanie w Hyundai ix35, to zależy ono od tego, jaką wersję silnika wybierzemy. Wynosi średnio od 5,2 do 7,6 na 100 km, tak więc nie jest raczej wysokie. Samochód ma bagażnik o pojemności maksymalnej 1436 litrów, czyli całkiem sporo. Samochód ten ma naprawdę dobry i wytrzymałe silniki. Ulegają one awariom tylko wtedy, gdy na mamy już na liczniku naprawdę duży przebieg. Jednak usterki te dotyczą tylko części wyeksploatowanych. W najstarszych modelach Hyundaia zaczyna pojawiać się rdza. Pojawia się ona w charakterystycznych miejscach. Jeśli poprzedni właściciel nie dbał o instalację gazową lub – co gorsza – zaoszczędził na niej, to mogą pojawiać się problemy właśnie z jej strony. Zawieszenie ix35 niezbyt dobrze znosi zły stan dróg. Zdarzyć się może, że łożyska zaczną skrzypieć. Nie ą to jednak duże wady, tak więc, jak najbardziej warto zainteresować się tymi modelami Hyundaia.