Hyundai ix35 - wybór silnika

Hyundai ix35 - wybór silnika

Kompaktowy Hyundai ix35 to uterenowiony model, który nie zawodzi pod względem estetyki i walorów mechanicznych. Można powiedzieć, że koreańskiemu SUV-owi brakuje bardzo niewiele do ideału. W nietuzinkowym ponad czterometrowym nadwoziu znajduje się dużo miejsca dla kompletu pasażerów. Hyundai ix35 wyposażony jest w napęd na cztery koła, co jest niezwykle przydatnym rozwiązaniem szczególnie w mało sprzyjających warunkach. Jednak takie rozwiązanie zostało zarezerwowane wyłącznie dla najlepszych wersji silników, tak jak dwulitrowych. Jednym z ważnych aspektów projektowania Hyundai ix35 było ograniczenie wydatków na paliwo, dlatego istnieje wyraźny podział na moc silników. Zatem czy Hyundaia ix35 oferuje klientom solidne motory w dwóch wersjach mocy?

 

Hyundai ix35 – dane techniczne silników

 

Hyundai ix35 to nie tylko drapieżny wygląd, ale już bazowy napęd koreańskiego SUV-a robi niemałe wrażenie. Silnik 1.6 o mocy 135 koni mechanicznych z momentem obrotowym na poziomie 164 Nm pokazuje spore możliwości auta. Jednostka od samego początku wyposażona była w bezpośredni wtrysk paliwa, który po 2013 roku trafił również do wersji po liftingu. Wersja z 2013 roku posiadała 2.0 litra pojemności skokowej oraz moc na poziomie 166 koni mechanicznych. Warto zaznaczyć, że to w zasadzie jedyny silnik, który nadaje się do założenia instalacji gazowej. Z kolei gamę silników dieslowych otwiera nieco ospały 1.7 CRDi o mocy 116 koni mechanicznych. Jednak kolejna odmiana o mocy 136 KM pozwoliła na bardziej dynamiczne, a co za tym idzie komfortowe podróżowanie po drogach szybkiego ruchu. Następna wersja 2.0 CRDi o mocy 184 koni mechanicznych dała gwarancję dynamicznego wyprzedzania, a co ciekawe również optymalnego spalania, co tyczyło się jazdy na dłuższych odcinkach oraz jazdy po mieście. Jedynym mankamentem silników dieslowych było często zapychające się sito w zbiorniku paliwa. W efekcie samochód podszarpywał, co wpływało na komfort prowadzenia zarówno w mieście, jak i na trasie.

 

Hyundai ix35 – który silnik wybrać?

 

W kontekście niskiej awaryjności i niezawodności silników Hyundaia ix35 w zasadzie można polecić każdy z wymienionych. Zatem odpowiedni wybór będzie zależał od indywidualnych preferencji kierowcy. Jednak najbardziej uniwersalnym motorem będzie 2.0 CDRi z napędem na cztery koła oraz 1.7 CRDi, który jest najmniej kłopotliwy przy ewentualnych naprawach. Niemniej Hyundai ix35 to samochód godny polecenia ze względu na zadowalające osiągi oraz bardzo niski poziom awaryjności.

Hyundai ix35 - wybór silnika
Hyundai ix35 - wybór silnika
Hyundai ix35 - wybór silnika