Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe – czy warto wybrać pierwszy SUV w ofercie Hyundaia?

Hyundai – historia, oferta i sekret sukcesu marki

Hyundai jest jedną z firm cenionych w świecie motoryzacji. Swoje początki datuje na rok 1967, a już 12 miesięcy po założeniu Hyundai Motor Co. Ltd., na rynek wkroczyła Cortina – pierwszy samochód osobowy. Nie było to jednak model, który w pełni należał do Hyundaia, gdyż licencję do niego miał Ford.

Pierwszym takim pojazdem, jaki był całkowicie własnością południowokoreańskiego koncernu, pojawił się w sprzedaży w roku 1974. Pony, bo taka była jego nazwa, był na tyle udanym modelem, że Hyundai stał się przedsiębiorstwem znanym również poza Azją, czy Koreą Południową.

W ofercie Hyundaia zagościły nie tylko samochody osobowe, ale również można kupić vany, SUV-y, pojazdy ciężarowe, czy dostawcze. Wśród modeli przeznaczonych dla klientów indywidualnych, wybierających auta osobowe, warto wyróżnić takie cenione modele, jak np.: Kona, I40, I10, Elantra, a także Tucson, I30, I20, czy Hyundai Santa Fe.

Dzisiaj koncern kojarzy się z oryginalną stylistyką, a także dostosowaniem poszczególnych modeli pojazdów pod wymagania odbiorców pochodzących z określonego kraju. Wiele samochodów osobowych Hyundaia doczekało się m.in. zmiany nazwy pod dany kontynent lub kraj.

Hyundai Santa Fe – pierwsze generacje

Hyundai Santa Fe jest pierwszym SUV-em w ofercie południowokoreańskiego producenta. Pierwsza generacja Santa Fe zadebiutowała w roku 2000 i bardzo szybko model ten zyskał wielu zwolenników, m.in. w USA. Jedynka Santa Fe jest połączeniem auta z nadwoziem sedan z pojazdem typowo terenowym. Klienci mogli docenić komfort podróżowania Santa Fe, chociażby ze względu na przestronne wnętrze i pojemny bagażnik. Dodatkowym udogodnieniem w SUV-ie Santa Fe I jest klimatyzacja oraz wbudowany CD player.

Drugą generację Hyundaia Santa Fe produkowano w latach 2007-2013. Hyundai Santa Fe II był bardziej nowoczesny pod względem stylistyki. Do tego można się było zdecydować na większy wariant silników. Ci, którzy poszukiwali bezpiecznego samochodu, mogli docenić w Santa Fe II elektroniczną kontrolę stabilności, a także aktywne zagłówki.

Hyundai Santa Fe w trzeciej i w obecnej odsłonie

W latach 2013-2018 zainteresowani Santa Fe, mogli kupić ten model trzeciej generacji. W Santa Fe III koncern postawił na dwie wersje, jeśli chodzi o rozstaw osi. Jeden Santa Fe trójka był krótszy i bardziej sportowy, a drugi dłuższy z trzema rzędami foteli, które mogły pomieścić w sumie do siedmiu podróżujących.

Czwarta generacja Santa Fe jest dostępna od roku 2018. Santa Fe IV to doskonały wybór dla dużych rodzin, w których liczba podróżujących nie przekracza siedmiu osób. Można kupić Santa Fe czwórkę w trzech opcjach wyposażenia: SE, SE Ultimate, a także Limited Ultimate. Cechą charakterystyczną Santa Fe IV jest nowoczesny design, ledowe światła, podgrzewane lusterka, czy kamera cofania.

Emisja CO2 w Hyundaiu Santa Fe

W wersji hybrydowej Hyundaia Santa Fe można się spodziewać emisji CO2 na poziomie od *145 do *168 g/km. Model na baterii 13,8 kWh może być bardziej przyjazny dla środowiska, jednak tylko wtedy, gdy akumulator będzie naładowany. W przeciwnym razie samochód emisja CO2 zacznie wzrastać, a podana przy tym modelu wartość *50 g/km CO2 może mieć się nijak do rzeczywistości. Obecnie zaś normy emisji dwutlenku węgla dla samochodów osobowych wynoszą 95 g/km.

Hyundai Santa Fe – czy warto wybrać pierwszy SUV w ofercie Hyundaia?
Hyundai Santa Fe – czy warto wybrać pierwszy SUV w ofercie Hyundaia?
Hyundai Santa Fe – czy warto wybrać pierwszy SUV w ofercie Hyundaia?