video ogłoszenie

Jak dodać film do ogłoszenia sprzedaży auta?

Sprzedaż samochodu nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Konkurencyjnych ofert zawsze będzie naprawdę wiele i trzeba się naprawdę postarać, by to właśnie nasze ogłoszenie było w stanie przyciągnąć potencjalnego kupca. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, czyli zdjęcia oraz, coraz częściej, także i filmy, które są w stanie pokazać stan wizualny samochodu oraz działanie niektórych układów o wiele trafniej niż zdjęcia. Jak jednak dodać film do naszego ogłoszenia?

Czy wszędzie możemy dodawać filmy do ogłoszeń?

Choć dodawanie filmów do wszelkich ogłoszeń jest coraz popularniejszym sposobem na zaprezentowanie sprzedawanego przedmiotu, nie wszystkie strony oferują ogłoszeniodawcą takiej funkcji. Czasami nawet na tych największych portalach występują problemy z umieszczeniem choćby krótkiego klipu, choć oczywiście ten stan rzeczy dość szybko się zmienia.

Najszybciej do nowego sposobu prezentowania sprzedawanego przedmiotu przystosowały się portale, na których możemy umieszczać ogłoszenia motoryzacyjne. Z tego też względu na takich stronach oraz w aplikacjach możemy zobaczyć obok zdjęć również nawet kilkuminutowy klip, na którym będzie przedstawiony stan wizualny pojazdu, dźwięk silnika oraz jego praca, działanie wszystkich systemów elektrycznych oraz elektronicznych, a także posiadane dokumenty. Czasem może to być nawet filmik pierwotnie umieszczony na platformie YouTube, co w szczególności pomaga dealerom oraz komisom.

 

Jak dodać film do ogłoszenia sprzedaży auta?

Jak umieścić film w ogłoszeniu?

Najczęściej istnieją dwie drogi na dołączenie do naszego ogłoszenia filmu czy klipu. W pierwszej opcji portal ogłoszeniowy będzie odsyłać potencjalnych klientów do platformy YouTube. W tym przypadku najpierw musimy oczywiście umieścić tam nasz film. Następnie powinniśmy umieścić odnośnik do filmiku w specjalnym polu podczas dodawania ogłoszenia. Niektóre portale będą od nas wymagały umieszczenia skróconej wersji linku. Możemy go zdobyć bezpośrednio przez YouTube'a lub za pośrednictwem specjalnych stron, które zajmują się błyskawicznym tworzeniem skróconych wersji linku. Potrwa to nie więcej niż kilka sekund

Niektóre portale będą również oferować możliwość bezpośredniego dodania klipu na swoją stronę. Jeżeli na to się zdecydujemy, plik będziemy w stanie dodać na etapie dodawanie zdjęcia. Oczywiście wysyłanie filmu może chwilę potrwać. Możemy zazwyczaj przestawiać również kolejność filmów i zdjęć, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować, czy film będzie pierwszym, co zobaczy potencjalny kupiec, czy może najpierw zapozna się od ze zdjęciami.

Film to nie wszystko!

Choć oczywiście dodawanie filmiku przedstawiającego samochód w sposób bardziej szczegółowy jest naprawdę mile widziane przez klientów, nie możemy nadal zapominać o zdjęciach. Po pierwsze, to właśnie fotografia będzie miniaturką ogłoszenia, która będzie się wyświetlać klientom na etapie przeglądania ofert. Po drugie, dobrej jakości zdjęcia często są w stanie przedstawić samochody osobowe w o wiele lepszym świetle. Najlepszą opcją jest więc zawarcie w naszej ofercie kilku dobrych fotografii oraz krótszego lub dłuższego wideo.

 

Więcej możesz przeczytać tutaj: Jak zrobić zdjęcia auta do ogłoszenia sprzedaży?