Jak sprzedać samochód we właściwy sposób.

Jak sprzedać samochód we właściwy sposób.

Na samochody.pl możesz również sprzedać swój używany samochód jako osoba prywatna. Aby zmaksymalizować sukces Twojej oferty, zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Dokumenty pojazdu

Z pojazdem związana jest cała masa dokumentów. Dokumenty rejestracyjne, instrukcje, poprzednie umowy sprzedaży, raporty przeglądów okresowych, itp. W idealnym przypadku wszystkie te dokumenty są starannie przechowywane i gotowe do przekazania kupującemu. Zawsze informuj kupujących w opisie swojego ogłoszenia jakie dokumenty przekażesz wraz z pojazdem!

Wizualny wygląd pojazdu

Zanim sfotografujesz pojazd i zamieścisz zdjęcia na samochody.pl warto zainwestować odrobinę czasu i parę złotych w wygląd twojego auta. Zadbaj o dokładne umycie samochodu, dzięki czemu lśni on prawie tak, jak nowy. Należy również dokładnie wyczyścić wnętrze, co może zająć trochę więcej czasu ze względu na wiele powierzchni, szczelin i trudno dostępnych miejsc. To na pewno będzie albo męczące albo będzie musiało kosztować, jednak PAMIĘTAJ! czyste i zadbane pojazdy osiągają wyższe wartości sprzedaży.
Jeśli jakieś elementy wewnętrzne lub zewnętrzne są uszkodzone lub ich brakuje, zalecamy zdecydowanie ich wymianę. Ma to również pozytywny wpływ na cenę sprzedaży.

Przeglądy i serwisowanie

To takie oczywiste, im lepszy stan techniczny samochodu, tym wyższa cena sprzedaży. Nawet zanim pomyślisz o sprzedaży pojazd powinien być regularnie serwisowany. Ale gdy już masz zamiar go skutecznie sprzedać najlepiej byłoby, gdyby na krótko przed nią przeprowadzono przegląd i/lub ogólny serwis. To pokaże potencjalnemu nabywcy, że pojazd jest w doskonałym stanie!

Zdjęcia pojazdów

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na swój pojazd, zdjęcia wysokiej jakości są absolutną koniecznością. Zdjęcia rób logicznie, po dokładnym wyczyszczeniu auta i naprawieniu drobnych usterek. Wybierając lokalizację zdjęcia, upewnij się, że masz ładne tło. Może to być piękny teren zalesiony lub inne atrakcyjne, budzące dobre skojarzenia miejsce. Zdjęcia na których jest ogólny bałagan lub inne pojazdy na parkingu w tle robią kiepskie pierwsze wrażenie i mogą być zniechęcające.

Historia pojazdu

Jeśli pojazd miał przed Tobą innych właścicieli, koniecznie pobierz/zdobądź raport historii pojazdu. Dzięki temu będziesz miał większą pewność co działo się wcześniej z Twoim pojazdem. W zależności od tego, jak wygląda jego historia, cena sprzedaży ulegnie zmianie. Jeśli Twój samochód uległ wypadkowi lub był używany jako taksówka, cena sprzedaży spadnie. Jeśli Twój samochód ma czyste konto, możesz poprosić o wyższą niż średnia rynkowa cenę.

Nawet jeśli jesteś jego pierwszym właścicielem warto, abyś zaopatrzył się w raport historii. Taki raport warto okazać kupującym budując zaufanie do stanu i historii sprzedawanego pojazdu i Ciebie jako sprzedawcy. Raport historii pojazdu możesz pobrać w CARFAX, który jest partnerem Samochody.pl w tym zakresie. 

Reklama samochodu

Zebrane wszystkie dokumenty, pojazd w najlepszym stanie optycznym i technicznym, sprawdzona historia i zrobione zdjęcia? Pora na umieszczenie wszystkich tych informacji w ogłoszeniu sprzedaży samochodu. Koniecznie uwzględnij również VIN pojazdu w ogłoszeniu, aby zainteresowani klienci mogli samodzielnie sprawdzić historię pojazdu CARFAX. Wszystkie informacje powinny być zgodne z prawdą i wyczerpujące. Ta przejrzystość tworzy zaufanie wśród zainteresowanych stron i pozwala na uzyskanie wyższej ceny sprzedaży.

Życzymy sukcesów w sprzedaży samochodu na samochody.pl!

 

Artykuł powstał we współpracy z CARFAX

Jak sprzedać samochód we właściwy sposób.
Jak sprzedać samochód we właściwy sposób.
Jak sprzedać samochód we właściwy sposób.