opel insignia

Jaki najlepszy samochód do 30 tys. zł

Płacąc za samochód używany 30 000 zł moglibyśmy spodziewać się już czegoś co nie generuje dużych kosztów w eksploatacji i ma dobre silniki. Niestety nie jest tak, że wydamy średnie roczne zarobki i będziemy się wyłącznie cieszyć z zakupu. Uważajmy na niepopularne bo awaryjne jednostki napędowe, czy nie do końca dobrze wypadające pod względem jakości wykończenia, czy prowadzenia modele. Co prawda samochody używane mogą trafić się takie, o które dbał poprzedni właściciel i nie będą one sprawiały później większych kłopotów, lecz zalecamy ostrożność i kupowanie tych z dokumentacją napraw i serwisów.

Jaki samochód kupimy do kwoty 30 000 zł

Wyjątkowo nie podzielimy tu aut na segmenty, jedynie wskażemy kilka modeli na które warto zwrócić uwagę. Wychodzimy z założenia, że wydając kwotę 30 000 zł nowy właściciel szuka auta po popularności, nie jego walorach użytkowych. Zatem co warto kupić, mając wspomnianą kwotę w portfelu?

Audi A4 B8

Audi A4 to bardzo popularny model i dysponując kwotą 30 000 zł możemy kupić model B8 zbudowany na nowej platformie MLB. Warto zaznaczyć, ze ten samochód będzie kosztował swoje podczas eksploatacji, to klasa premium praktycznie. Wybierzmy motor 2,0 TDi i cieszmy się tym co w Audi jest w standardzie i wartością dodana, praktycznie brakiem korozji.

Mazda 6 II

Zdecydowanie wybierając Mazdę 6 skupmy się na silniku benzynowym z mocą 147 KM. Otrzymamy też auto stosunkowo dobrze radzące sobie z rdzą i świetnym naszym zdaniem wnętrzem. Auto godne zaufania, praktyczne nawet w wersji hatchback (500 litrów bagażnika).

BMW serii 5 E60

Auto klasy premium dające komfort i cieszące kierowcę nawet podczas krótkiej jazdy. Co prawda w tej kwocie znajdziemy 13 letnie BMW, ale gdy trafimy na silnik V8 to szybko zapomnimy o wieku i wydanych pieniądzach. Jak to premium klasa, nie liczmy na małe wydatki rok do roku.

bmw e60

BMW serii 1 F20

Szukasz czegoś dla siebie, co da chwilę zapomnienia i pozwoli naprawdę się uśmiechnąć? Zdecyduj się na BMW serii 1 z rzędową szóstką w modelu 135i. Co prawda sztuką będzie znaleźć go w tej cenie, ale to kwestia cierpliwości.

Kia Cee`d II

W tym wypadku polecamy silnik benzynowy 1,4 o mocy 100 KM, ewentualnie 1,6 litra diesel. Dynamiczny benzyniak lub spokojny diesel na dłuższe trasy. Wszystko zależne od Twoich preferencji. Miękkie zawieszenie, dobre wyposażenie powoduje, że ta Kia z rocznika nawet 2012 jest dobrym wyborem w kwocie do 30 000 zł.