Mazda 6

Jakie są opinie o Mazda 6

Wybierając samochody używane, warto wybrać model bezawaryjny, który zapewni nam bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Dzięki temu nie będziemy musieli tak często odwiedzać mechanika. Dobrze wybrany samochód będzie cieszył oko i służyły nam przez długie lata.

Mazda 6 - charakterystyka

Kokpit tego modelu jest uporządkowany i ergonomiczny. Każdy z przycisków jest czytelny i dopasowany do określonych funkcji. Minusem jest brak możliwości podczas prowadzenia pojazdu obsługi wyświetlacza LCD, który znajduje się w górne części deski rozdzielczej. Jest on w pełni kolorowy i posiada naprawdę dobrą grafikę. Choć fotele w tym samochodzie nie należą do najwygodniejszych, to Mazda została wykończona naprawdę dobrymi materiałami. Ogólnie samochód wygląda bardzo elegancko i luksusowo, przez co budzi spore zainteresowanie wśród złodziei samochodów – tu warto zainwestować w dobry alarm.

 

Mazda 6 - parametry

Mazda 6 jest to długi samochód mający około 4,9 metra długości. Model ten posiada nadwozie typu kombi oraz sedan. Wyposażony został w napęd przedni lub napęd na 4 koła. Jeśli chodzi o paliwo, to samochód zatankujemy benzyną lub dieslem, świetnie jeździ również w konfiguracji benzyna-prąd. Model 6 jest produkowany od roku 2002. Do dziś na rynek zostało wypuszczonych jego 19 generacji. Należy do klasy wyższej średniej samochodów osobowych. Moc silnika tego modelu produkowanego przez firmę Mazda wynosi od 120 do 272 KM dlatego jego prędkość maksymalna to 240 km/h. Ma on pojemność od  1798 do 3726 cm3 i średnio spala od 4,5 do 10,2 l na 100 km. Jest to zatem dość oszczędny samochód.

Wady w Mazda 6

O ile silniki benzynowe w tym modelu nie sprawiają większych kłopotów, to  problemy pojawia się, gdy zakupimy turbodiesla. Problemy dotyczą jednak tylko modeli z silnikiem 2.2 produkowanych do 2012 roku. W silnikach zepsuciu ulega również dwumasowe koło zamachowe i dzieje się to zdecydowanie szybciej niż powinno. Oprócz tych usterek w samochodzie czasami zdarzają się problemy z elektroniką.