Mazda 6

Mazda 6 - opinie

Mazda 6 jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym od 2002 roku początkowo na płycie podłogowej wspólnej z marką Ford. Już w pierwszym roku produkcji zdobyła II miejsce jako samochód orku w europie. II generacja obecna była na rynku od 2007 roku jako sedan, hatchback i kombi. W 2010 roku po zmianach auto zyskało nowy zderzak, reflektory i konsolę wewnątrz. Zmieniono zawieszenie, przez co samochód stał się bardziej komfortowy.

III generacja produkowana jest już blisko 10 lat, bo od 2021 roku. Auto ma nowoczesnej silniki diesla i ekonomiczne benzynowe. Po zmianach w tej generacji Mazda 6 to już samochód premium, a to głównie za sprawą odmienionego wnętrza i wyciszeniu. Aktualnie dostępna jest wersja po faceliftingu z 2018 roku, gdzie zmieniono osłonę chłodnicy, zderzak i dodano grubą chromowaną listwę podkreślającą reflektory. Mazda 6 jest lubiana za dobre prowadzenie i komfort, co potwierdzają liczne nagrody. Ma nieco sportowe zacięcie, imponujące silniki z niskim zużyciem paliwa. We wnętrzu komfortowo zmieści się 5 osób i sporo bagażu.

Mazda w modelu 6 postawiła na zmniejszenie masy pojazdu i zachowanie silników o sporej pojemności, zupełnie odwrotnie niż konkurencja, która zmniejsza pojemność dodając turbosprężarkę. Model ten jest ekonomiczny, a jednocześnie świetnie radzi sobie na drodze mając zapas mocy do przyjemnej jazdy. Silnik 2,0 l z mocą 143 i 163 KM wraz z sześciobiegową manualną skrzynią biegów oraz 2,5-litrowy o mocy 191 KM to benzyna. 2,2 l diesel ma moce 148 i 181 KM i dostępne są z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Mazda 6 zdobyła tytuł Top Safety Pick w roku 2019, a to dzięki najlepszym wynikom w testach zderzeniowych. Wszystkie modele Mazdy 6 są wyposażone w pakiet i-Activsense, który obejmuje: ostrzeganie o zjechaniu z pasa ruchu z asystentem utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenie przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym, monitorowanie martwego pola, automatyczne światła drogowe i adaptacyjny tempomat. Wszystkie modele Mazdy 6 są wyposażone w 8” ekran dotykowy z systemem informacyjno-rozrywkowym.

 

Mazda 6 - opinie