Mazda cx-5

Jakie są opinie o Mazda CX-5

Kupując samochody używane, tym na czym najbardziej nam zależy, jest ich bezawaryjność. Nikt nie ma ochoty kupować egzemplarza, z którym od razu będzie musiał udać się do mechanika. Jeśli oprócz tego stawiamy na komfort jazdy koniecznie warto porozglądać się za używanym Mazda cx-5.

Mazda cx-5 ogólnie

Kokpit tego modelu należy do bardzo czytelnych i ergonomicznych. Jest on naprawdę dobrze zaprojektowany i dopracowany w niemalże każdym calu. Wszystko jest wykonane z wysokiej jakości materiałów a i spasowanie jest bez zarzutów. W Mazdzie możemy spodziewać się także bardzo dobrego wyposażenia standardowego. Na rynku wtórnym spokojnie wyszukamy egzemplarze ze skórzaną kierownicą, automatyczną klimatyzacją czy nawet komputerem pokładowym. Autem Mazdy będzie z pewnością jej przestronność oraz spora widoczność. Jej bagażnik ma pojemność 503l, tak więc jest całkiem sporych rozmiarów. 

 

Mazda cx-5 charakterystyka

Mazda cx-5 jest egzemplarzem produkowanym od 2012 roku do dzisiaj. Samochód ten należy do segmentu klasy wyższej średniej. Kupując modele używane Mazda cx-5 możemy wybrać nadwozie typu kombi. W ciągu 9 lat produkcji powstały 3 generacje tego modelu. Silnik samochodu Cx-5 ma moc od 150 do 194 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając to auto wynosi 207 km/h. Pojemność skokowa silnika to od 1998 do 2488 cm3. Samochód zasilany jest dieslem lub benzyną, posiada napęd na 4 koła i napęd przedni. Cx-5 ma długość do 4,5 metrów, a jej średnie spalanie wynosi od 4,6 do 7,2 l na 100 km.

Mazda cx-5 wady

Koszty eksploatacji tego samochodu są wysokie, głównie ze względu na braki zamienników czy koszt oryginalnych części. Na szczęście model ten należy do tych bezawaryjnych. Usterki nie będą przytrafiały się często, co jest z pewnością jednym z największych plusów tego samochodu. W modelach tych najczęściej zużywa się rozrząd i jego łańcuch. Jak to niestety w japońskich samochodach bywa zabezpieczenie przed korozją nie jest na rewelacyjnym poziomie, tak samo jak i lakier, a raczej jego odporność na zarysowania.

 

Jakie są opinie o Mazda CX-5