Mercedes Sprinter

Jakie są opinie o Mercedes Sprinter ?

Kupując samochody dostawcze używane, koniecznie musimy zwracać dokładną uwagę na ich stan techniczny. Samochody te nie przewożą ludzi, a towary. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie każdego, nawet najmniejszego szczegółu przy poszukiwaniach swojego idealnego samochodu dostawczego, którym z całą pewnością zostanie Mercedes Sprinter.

Mercedes Sprinter — sukces producenta

Mercedes Sprinter odniósł naprawdę ogromny sukces na rynku samochodów dostawczych. Osiągnął on naprawdę wysoką ilość sprzedanych egzemplarzy, która wyniosła aż kilka milionów. To tylko może utwierdzić nas w przekonaniu, jak dobrym samochodem jest produkowany przez firmę Mercedes model Sprinter. Samochody te są bardzo nowoczesne i mają ogromną przestrzeń załadunkową, co jest niezmiernie ważne w przypadku samochodów dostawczych. Jeśli chodzi o samo prowadzenie Sprintera i komfort podczas jazdy to są one na wysokim poziomie.

Mercedes Sprinter — charakterystyka

Mercedes Sprinter został wypuszczony na rynek w 1995, a jego produkcja trwa po dziś dzień. W ciągu 26 lat stworzono 3 generacje tego modelu samochodu. Mercedes Sprinter należy do samochodów dostawczych klasy wyższej. Moc silnika montowany w tym modelu Mercedesa wynosi od to od 90 do 190 KM, a jego pojemność wynosi od 1796 do 3498 cm3. Samochód ma maksymalną prędkość do 165 km/h, posiada napęd na przednią oś, napęd na tył oraz napęd na cztery koła. Zasilany jest benzyną, dieslem lub prądem. Mercedes Sprinter średnio spala od 8,3 do nawet 18,0 l na 100 km w zależności od modelu przez nas wybranego.

Wady Mercedes Sprinter

Do wad tego samochodu z całą pewnością należy podatność na korozję. No ale niestety — coś za coś. Nie jest to wcale poważna wada, jednak trzeba na nią zwrócić uwagę podczas zakupu używanego Mercedesa Sprinter-a. Co ważne samochód ten przy niskich temperaturach może wykazywać pewne problemy z hamulcami. Niedoskonałością jest także dość wysokie zużycie paliwa. Pomimo tych wad samochód jest raczej mało awaryjny — tak więc z czystym sumieniem można go polecić.

 

Jakie są opinie o Mercedes Sprinter ?