Kia Rio

Kia Rio - opinie

Na rynku wtórnym dostępne są samochody używane z najnowszych roczników, dzięki czemu większa ilość osób może pozwolić sobie na posiadanie egzemplarza, który normalnie nie mógłby być dla nich dostępny – dotyczy to również zwykłych miejskich crossoverów.

Kia Rio - nowoczesne, minimalistyczne wnętrze.

Ogólnie rzecz biorąc, Kia Rio jest idealnym samochodem stworzonym do jazdy w mieście. Dużym plusem jest to, że samochód ten posiada bezawaryjne silniki. Kolejną zaletą jest to, że jest tani w eksploatacji. Samochód ten jest przestronny, a panoramiczne szyby zapewniają szerokie pole widzenia. Samo wykończenie wnętrza i ogólnie cały desing również zasługuje na pochwałę. Jeśli chodzi o poruszanie się nim, to jazda sama w sobie jest dynamiczna i komfortowa, co jest dość istotną rzeczą.

Dane techniczne Kia Rio

Produkcja KIA Rio rozpoczęła się w 2000 roku i trwa po dziś dzień. Samochody te zostały wyposażone w nadwozie typu hatchback lub sedan. Od 2000 roku powstało 14 generacji modelu Rio. Silnik zamontowany w modelu KIA Rio o mocy wynosi od 75 do 120 KM, gwarantuje nam osiągnięcie prędkości maksymalnej do 183 km/h. Jednostka napędowa w modelu produkowanym przez KIA ma od 3 do 4 cylindrów i pojemności od 998 do 1599 cm3. Samochód ten posiada napęd przedni. Rio zatankujemy dieslem lub benzyną i gazem. Poruszać możemy się również w zestawieniu benzyna-prąd. Silnik tego samochodu spala średnio od 3,6 do 7,1 l na 100 km. Maksymalna pojemność jego bagażnika w zależności od modelu to aż do 2531 litrów - pomimo że samochód nie należy do największych.

Wady i zalety Kia Rio

Choć w tym modelu KIA postarała się bardziej, to samochód posiada parę wad. Niestety w Kii Rio możemy spodziewać się problemów z amortyzatorami, gdyż ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Mogą wystąpić również problemy z klimatyzacją. Do tego dochodzi również możliwość uszkodzenia czujnika położenia wału korbowego. Sam samochód zużywa dość dużą ilość paliwa. Jeśli chodzi o wady we wnętrzu, to problem może sprawiać, chociażby przeciekający dach.

 

 

 

Kia Rio - opinie
Kia Rio - opinie
Kia Rio - opinie