Kia Sportage - najlepszy miejski SUV

Kia Sportage - najlepszy miejski SUV

Kia Sportage

Nowa Kia Sportage pretenduje do miana najlepszego miejskiego SUV-a. Kia Sportage 2022, po raz pierwszy w historii tego modelu, będzie miała osobną wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie. Została opracowana w oparciu o nową architekturę, a projektanci skupili się na wnętrzu, które ma wysoki komfort przebywania. Ma zapewniać sporą  ilość miejsca, bagażnik ma zdominować konkurencję. Samochody te mają po prostu zdobyć segment miejskich SUV-ów, po to inżynierowie opracowali nową generację praktycznie od podstaw.

Kia Sportage dostępna będzie z dwoma jednostkami napędowymi: benzynowy 1,6l o mocy 180 KM i diesel 2,0l turbodoładowany o mocy 186 KM. Benzyna otrzyma 7-biegową skrzynię DCT lub 6-biegowy manual, a diesel 8-biegowy nowy automat. Planowane jest wypuszczenie wersji hybrydowej oraz hybrydy plug-in.

Nowa platforma ma zapewnić najwyższe bezpieczeństwo wsród samochodów w tej klasie. Kia Sportage uzbrojona będzie w liczne systemy bezpieczeństwa: Advanced Driver Assistance System (ADAS), system FCA (Forward Collision-Avoidance Assist), wspomaganie jazdy na autostradzie oraz oparty na nawigacji inteligentny tempomat (NSCC).

Kia Sportage dostępna ma być w wariantach wyposażenia X-Line, oraz miejskiej wersji GT-Line. Nadwozie popularnego SUV-a rzuca wyzwanie dotychczasowym normom w stylistyce i przenosi tożsamość Sportage na kolejną, już piątą generację. Przód nowego Sportage przyciąga uwagę czarną osłoną chłodnicy, która rozciąga się na całą szerokość nadwozia i łączy w jedną całość jego główne elementy. Z tyłu nowy Sportage wyróżnia się szerokimi nadkolami a pojemność bagażnika nowego modelu wynosi 637 litrów. Wnętrze to zakrzywiony wyświetlacz z panelem dotykowym.

Kia póki co widnieje na zdjęciach, nie znamy danych technicznych. Samochód ma trafić do salonów na początku 2022 roku, więc więc nie znamy cen i wersje silnikowe to przypuszczenia.

Kia Sportage - najlepszy miejski SUV
Kia Sportage - najlepszy miejski SUV
Kia Sportage - najlepszy miejski SUV