Skoda Karoq

Nowa Skoda Karoq 2022

Skoda znajduje się aktualnie na dość niepewnym gruncie. Z jednej strony jej modele sprzedają się naprawdę dobrze i regularnie plasują się one w czołówce najczęściej wybieranych aut w Europie, a Czesi stawiają na coraz bardziej zaawansowane technologie. Z drugiej jednak strony do ścisłej czołówki nadal trochę mi brakuje i producent z Mlada Boleslav ciągle musi się wysilać, by nie zostać wchłoniętym na rynku przez mocną konkurencję, nawet tę bezpośrednio z koncernu VAG. Czy nowa Skoda Karoq może podnieść notowania tej marki?

Nowa Skoda Karoq 2022 – nareszcie z face liftingiem

W 2021 roku Karoq była drugim najchętniej wybieranym samochodem przez klientów czeskiego producenta. To wiele mówi o wadze tego auta w gamie przedstawiciela grupy VAG. O kompaktowym SUV-ie bez dwóch zdań możemy po cichu mówić w kontekście hitu sprzedażowego, lecz widać było po jego sylwetce, że odświeżenie jego designu i możliwości jest potrzebne by utrzymać dobre notowania na listach sprzedaży.

Ostatecznie pod koniec 2021 roku Skoda oficjalnie ogłosiła, że Skoda Karoq w roku modelowym 2022 będzie mogła pochwalić się odświeżoną wersją samej siebie. Ma to pozwolić na utrzymanie się w czołówce rynku europejskiego, a być może wejść w hierarchii jeszcze wyżej. Nowy Karoq bowiem z pewnością ma ku temu potencjał.

Nowa Skoda Karoq 2022 – zmiany w konstrukcji i dane techniczne

Nie można przejść obojętnie obok nowych szat Skody Karoq. Czescy inżynierowie rozbudowali elementy aerodynamiczne SUV-a, dzięki czemu prezentuje się o wiele bardziej agresywnie. W Karoqu zaimplementowano również nowe światła LED, a także fikuśny tylny spojler. Nie oznacza to jednak, iż od teraz Karoq będzie stawiał na osiągi, a nie na wygodę. Wnętrze zostało odświeżone, a nowe fotele z funkcją pamięci mają pozwolić na o wiele wygodniejszą jazdę.

Skoda Karoq

Pod względem rozmiarów Karoq nadal pozostaje “kompaktem” - 4390 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości to wymiary, które mniej więcej wpasowują się właśnie w segment C-SUV. Nie ma więc w tej kwestii większych zaskoczeń.

 

Zobacz także: Skoda Karoq - opinie

 

Nowa Skoda Karoq 2022 – gama silnikowa

Mówiąc o nowej Skodzie Karoq nie można nie wspomnieć o zupełnie nowych silnikach, jakie zostały zaimplementowane w polifcie. Jeżeli chodzi o jednostki benzynowe, do wyboru mamy 1.0 TSI o mocy 110 koni mechanicznych, 1.5 TSI o mocy 150 KM, a także najmocniejsze 2.0 TSI, które oferuje 190 koni mechanicznych i napęd na cztery koła.

Jeżeli zaś lubujecie się w dieslach, Skoda jest w stanie zaproponować wam 2.0 TDI, który w zależności od wybranej wersji jest w stanie wyciągnąć 116 lub 150 koni mechanicznych

Nowa Skoda Karoq 2022 – ile będzie kosztować?

Cena nowej Skody Karoq zaczyna się od 97 100 złotych. Za taką kwotę otrzymamy podstawową wersję tego auta, którą oczywiście możemy rozszerzyć w inną jednostkę czy wyższe wersje wyposażenia. Usportowiona odmiana Karoq Sportline to zaś już koszt co najmniej 121 700 złotych. Także i tę wersję jesteśmy jednak w stanie lepiej doposażyć, co oczywiście sprawi, że cena końcowa będzie jeszcze wyższa.