Skoda Karoq - pośredni SUV od Skody

Skoda Karoq - pośredni SUV od Skody

Skoda Karoq została wprowadzona na rynek w 2017 roku i jest modelem serii SUV-ów czeskiej marki - klienci mogą wybrać mniejszy Kamiq i większy Kodiaq. Do głównych zalet samochodu należy szeroka gama wyposażenia standardowego oraz szeroka gama silników. Warto dodać, że w ofercie znajduje się również wersja z napędem na cztery koła .W ofercie dostępnych jednostek napędowych znajdują się 2 silniki benzynowe i 2 silniki wysokoprężne. Silnik turbodiesel o mocy 150 KM można opcjonalnie połączyć z silnikiem 4×4, inne warianty to napęd na przednie koła. 

W Polsce samochód oferuje dwa silniki benzynowe (1,0 TSI i 1,5 TSI) oraz dwa wysokoprężne (1,6 TDI i 2,0 TDI), zapewniające różne wersje mocy. Kształt przednich reflektorów oraz rysunki przedniej i tylnej części nadwozia są podobne. Detale (m.in. tylne światła) obu aut są różne, co w przypadku Karoqa ma podkreślić jego nieco bardziej dynamiczną charakterystykę. Materiały wykończeniowe są ogólnie dobre.

Wariant 115-konny silnika 1.0 TSI osiąga przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,6 sekundy. Karoq wyróżnia się też zużyciem paliwa – podczas jazdy po cichych terenach podmiejskich z prędkością 90-100 km/h może spalać 5,5-6 l/100 km. Jadąc po mieście należy przygotować się na około około 8 l/100 kilometrów. Zawieszenie Skody Karoq jest bardzo wygodne. 

W zależności od wersji wyposażenia pojazdu, samochód może być wyposażony m.in. w: trzy niezależne fotele zamiast tylnych siedzeń, klapę tylną otwieraną automatycznie po wsunięciu pod nią nóg oraz elektryczny i teleskopowy hak holowniczy. Skoda Karoq jest wysoko oceniana przez EuroNCAP i dlatego otrzymała pięć gwiazdek za bezpieczeństwo. Samochód posiada wiele systemów bezpieczeństwa zapożyczonych z drogich modeli Volkswagena. Skoda ma pod tym względem wiele zalet, w porównaniu z konkurencją liczba systemów bezpieczeństwa jest imponująca. Karoq słynie z jakości wykonania i bogatego wyposażenia bezpieczeństwa. Zaletą crossovera Skody jest bardzo duża możliwość modyfikacji, co powinno zadowolić również bardziej wymagających klientów.

 

 

Skoda Karoq - pośredni SUV od Skody
Skoda Karoq - pośredni SUV od Skody
Skoda Karoq - pośredni SUV od Skody