Nowe Renault Kangoo 2021r.

Nowe Renault Kangoo 2021r.

Renault Kangoo drugiej generacji ujrzało światło dzienne w 2007 roku. Jego prezentacja miała miejsca we Frankfurcie, jednak mimo konkretnych modernizacji, model ten wyraźnie odstawał od ówczesnej konkurencji. Pozostałe firmy przedstawiały już wtedy zupełnie nowe wcielenia kombivanów, które zachwycały klientów. Właśnie dlatego francuska marka postanowiła rozpocząć pracę nad trzecią odsłoną Kangoo. Owoce ich pracy ujrzą światło dzienne już wiosną tego roku. Co warto wiedzieć na temat nowego Renault Kangoo?

Czym zaskoczy nas nowe Renault Kangoo?

Pierwszy model popularnego "kangura" pojawił się już w roku 1998. Na następcę trzeba było poczekać równo dekadę, którym i tak wiele osób po prostu się zawiodło. Mimo tego od premiery francuska firma sprzedała ponad 4 miliony egzemplarzy tego samochodu. Renault nie spoczęło jednak na laurach i przez ostatnie 13 lat prężnie pracowali. Skutkiem ich działań jest otwarcie zupełnie nowego rozdziału, jeśli chodzi o właśnie ten dostawczy i rodzinny model. Największą zmianą jest z pewnością wygląd, który po wielu latach potrzebował solidnego odświeżenia. Nowy samochód będzie znacznie lepiej dopasowany do gamy całej marki, a jego prezencja nawiązuje do Renault Trafic. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że sami twórcy przyznają, że nowe Kangoo jest znacznie bardziej muskularne od swojego poprzednika. Istotne są również takie elementy jak wyrazisty grill, wiele chromowanych elementów, czy też całkowicie nowe reflektory przednie, jak i tylne. Wszystko to sprawia, że nowy model jest bezpieczny oraz świetnie wygląda.

W jakich wersjach będziemy mogli zakupić Renault Kangoo?

Nowy pojazd francuskiego producenta będzie dostępny w dwóch różnych wersjach. Pierwszą z nich jest 2-osobowy Van, w którym została wydzielona oddzielna przestrzeń ładunkowa. Nieco bardziej rodzinnym typem samochodu będzie 5-osobowy Renault Kangoo. Na tym jednak nie koniec, do wyboru są również dwie różne wersje nadwozia. W przypadku standardowej odmiany przestrzeń użytkowa będzie wynosiła od 3,3 do 3,9 m³. Z kolei przedłużony wariant zapewni nam od 4,2 do 4,9 m³ obszaru załadunkowego. Dzięki tak szerokiej gamie samochodów Renault sprawia, że możliwość wyboru jest naprawdę zadowalająca. W związku z tym bez względu na to, do jakiego celu zamierzamy wykorzystać nasz nowy pojazd, z pewnością sprawdzi on się w swojej roli.

Zupełnie nowa kabina i systemy asystujące

Modernizacja dotknęła również kabiny nowego Renault Kangoo. Obecnie deska rozdzielcza charakteryzuje się poziomym schematem. Nie obyło się również bez nowego ekranu, a także świetnego systemu multimedialnego Easy Link. Został on także zaimplementowany w takich modelach jak Renault Captur, Clio, czy też Arkana, dlatego nie musimy się martwić o jego funkcjonalność. We wnętrzu znajdziemy wiele praktycznych schowków, których nierzadko brakuje w tego typu samochodach. Na wyróżnienie zasługują również nowe fotele. Zapewniają one nam wiele komfortu, a ich trwałość jest znacznie większa niż w przypadku poprzednika. Nie możemy także zapomnieć o modernistycznych systemach asystujących, które zadbają o nasze bezpieczeństwo. Permanent Rear View będzie odpowiadał za wspomaganie widoczności, a Trailer Swing Assist zapobiegnie myszkowaniu ciągniętej przyczepy. Nie bez znaczenia jest również system Brake Stability Control, który zapewni nam stabilność w czasie hamowania. Czego jednak nie znajdziemy w nowym "kangurze"? W Renault Kangoo nie spotkamy się z cyfrowymi zegarami, które obecnie stają się już standardem. Cyfrowe jest jednak lusterko wsteczne, które zapewni nam widok za sprawą zaimplementowanej kamery. 

Innowacyjne rozwiązania w Renault Kangoo Van

Jedną z modernizacji, jaka została wprowadzona w Renault Kangoo Van, jest tak zwany Easy Side Access. Dzięki temu systemowi dostęp do przestrzeni załadunkowej z boku pojazdu jest znacznie prostszy. Za sprawą braku środkowego słupka Renault sprawiło, że ich nowy pojazd zapewnia nam obecnie największą na rynku szerokość otworu bocznych drzwi przesuwnych, która wynosi aż 141,6 cm. Następną innowacją jest Easy Inside Gallery, czyli wewnętrzny stelaż podsufitowy. Jest on w pełni składany, dlatego przewóz długich przedmiotów przy samym dachu nie sprawia żadnego problemu. Takie uwolnienie wolnej przestrzeni na podłodze, jest niezwykle istotne i sprawdza się w wielu wypadkach.

Silniki Renault Kangoo 2021 - co mamy do wyboru?

Niestety konkretnych informacji na ten temat francuska marka jeszcze nie podała. Wiemy tylko i wyłącznie tyle, że w ofercie będą dostępne zarówno samochody z silnikiem benzynowym, jak i Diesla. Na tym jednak nie koniec, światło dzienne ujrzy również Kangoo ZE, czyli wariant elektryczny. Samochód ten swój debiut miał już w roku 2011, jednak Renault od tamtego czasu sprzedało zaledwie 50 000 egzemplarzy. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że elektryczny rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo szybko, dlatego Kangoo ZE może być prawdziwym hitem sprzedażowym.

Czy warto kupić nowe Renault Kangoo?

Nie ma co się oszukiwać, naprawdę warto było czekać 13 lat na premierę nowego "kangura". Francuska marka się postarała, a sam samochód zapowiada się naprawdę obiecująco. Wiele modernistycznych rozwiązań, świetna prezencja i kilka możliwych wersji sprawia, że Renault Kangoo może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W pojeździe tym na razie naprawdę trudno dopatrzyć się jakichkolwiek wad jednak z pewnością pojawią się one tuż po premierze, dlatego ostateczny werdykt zostanie wydany wiosną bieżącego roku. Niedługo poznamy również ceny tego modelu - pierwsze zamówienia mają być składane na początku wiosny 2021.

Sprawdź dostępne Kangoo na samochody.pl

 

Nowe Renault Kangoo 2021r.
Nowe Renault Kangoo 2021r.
Nowe Renault Kangoo 2021r.