e-Ducato

Nowy Fiat e-Ducato 2021r., ceny

Nie ma co się oszukiwać, pojazdy elektryczne to przyszłość motoryzacji i naprawdę niełatwo się z tym nie zgodzić. Właśnie dlatego z roku na rok po drogach porusza się coraz więcej tego typu samochodów. Wielu z nas auta elektryczne kojarzą się z pojazdami osobowymi. Marka Fiat postanowiła jednak udowodnić, że samochody dostawcze także mogą być napędzane w nieemisyjny sposób. Właśnie dlatego już niedługo światło dzienne ujrzy Fiat e-Ducato. Co warto wiedzieć na jego temat?

Dlaczego dostawcze samochody elektryczne to przyszłość?

Wszyscy doskonale wiemy, że każdy pojazd dostawczy musi na siebie zarabiać. Samochód elektryczny to niezwykle wydajny sprzęt, którym poruszanie się, jest naprawdę ekonomiczne. Samo zdjęcie nogi z pedału gazu sprawia, że swoją pracę rozpoczyna układ rekuperacyjny. Jak to działa? System ten przechwytuje energię kinetyczną, która staje się dostępna w czasie zwalniania. W późniejszych korkach przetwarza ją w napięcie stałego prądu, które zasila zespół akumulatorów. Wszystko to sprawia, że nasz zasięg po prostu się wydłuża. Na tym jednak nie koniec, rzadsze wykorzystywanie pedału hamulca bardzo pozytywnie wpływa na sam układ, a także zmniejsza zużycie klocków hamulcowych. W związku z tym koszty eksploatacyjne elektrycznego samochodu dostawczego będą znacznie niższe niż klasycznego pojazdu. Warto także wspomnieć o samym układzie napędowym, który nie jest podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a wiele czynności obsługowych jest po prostu zbędnych. 

Jak powstał Fiat e-Ducato?

Elektryczny Fiat Ducato został rzetelnie opracowany oraz skonstruowany na podstawie długotrwałej analizy wymagań klientów. Cały proces trwał ponad rok, a za sprawą zgromadzonych danych Włosi byli w stanie potwierdzić, że już więcej niż 25 procent rynku cechuje się "postawą BEV", jeśli chodzi o użytkowanie samochodów. W związku z tym już naprawdę sporo osób jest gotowych na zupełną zmianę swojego podejścia do mobilności. Profesjonaliści, którzy pracują w danych dziedzinach biznesowych, są już przygotowani na to, aby zacząć wykorzystywać zupełnie nową technologię. Rozwój handlu internetowego sprawił, że także usługi kurierskie, pocztowe, a nawet dostawy zakupów spożywczych uległy znaczącej modyfikacji. Stale rosnące ograniczenia ruchu dla samochodów z klasycznymi silnikami sprawiają, że konieczny dostęp do centrów miast powoli staje się niemożliwy. Właśnie dlatego włoska marka Fiat postanowiła zawalczyć z tą sytuacją, co doprowadziło do tego, że już niebawem światło dzienne ujrzy Fiat e-Ducato. Czym charakteryzuje się ten pojazd?

Zasilanie elektrycznego Fiata - jak to wygląda?

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup elektrycznego Fiata, będziemy mogli wybierać pośród dwóch wersji baterii. Mniejsza z dostępnych składająca się z trzech modułów zapewni nam zasięg wynoszący 220 kilometrów. Jest to zatem propozycja dla firm, których kierowcy nie pokonują zbyt długich tras. Jeśli jednak postawimy na większą ilość ogniw, których jest aż pięć, zasięg wzrośnie do imponujących 360 kilometrów. Biorąc pod uwagę ciężar samochodu dostawczego, musimy przyznać, że wynik ten jest naprawdę solidny. Nie możemy nie wspomnieć o bardzo istotnym trybie regeneracji, jaki został zaimplementowany w Fiacie e-Ducato. System ten dotyczy akumulatorów równoległych i sprawia, że samochód jest w stanie kontynuować jazdę nawet wtedy, gdy jeden z modułów doświadczy awarii. To niezwykle istotne w szczególności, kiedy mamy do czynienia z koniecznością dojechania na miejsca tak szybko, jak to możliwe. Jak wygląda ładowanie nowego fiata? Możliwości jest aż cztery, dlatego nikt nie powinien narzekać na brak wyboru. Za wszystko odpowiada wtyczka inteligentnego ładowania współpracującego zarówno z zasilaniem DC, jak i AC.

Czym charakteryzuje się Fiat e-Ducato?

Elektryczny Fiat to naprawdę zaawansowany technologicznie samochód, który może zawstydzić wiele osobówek. Jak rozwiązania w nim znajdziemy?

  • Tryby pracy. Kierowca ma możliwość wybrania konkretnego trybu jazdy, który będzie mu w danej chwili odpowiadał. Tryb normalny to idealna równowaga pomiędzy oszczędnością i wydajnością. W przypadku, gdy chcemy nieco wydłużyć zasięg, powinniśmy postawić na tryb ECO. Z kolei tryb Power to rozwiązanie przeznaczone do naprawdę wymagających zadań;
  • Jednostka kontrolna. Zapewnia nam ona wiele komfortu za sprawą licznych funkcji, do których zaliczamy między innymi klimatyzację wstępną pojazdu lub też planowanie codziennego ładowania;
  • E-Coasting. To nic innego jak energooszczędny tryb jazdy, który rozpoczyna swoje działanie w momencie, gdy samochód zwalnia. Skutkuje to tym, że silnik elektryczny nie wykorzystuje prądu dostępnego w akumulatorze, a także zapewnia mu ujemny moment obrotowy celem zwiększenia zasięgu;
  • Tryb "żółwia". W przypadku, gdy poziom naładowania będzie bliski zeru procent, e-Ducato ostrzeże kierowcę, a także samodzielnie przełączy samochód w oszczędny tryb jazdy;

Dlaczego warto zakupić nowego Fiata e-Ducato?

Prawda jest taka, że dostawcze samochody elektryczne to istna innowacja na rynku motoryzacyjnym. Dzięki nim możliwe jest zaoszczędzenie setek tysięcy na transporcie, a także zadbanie o środowisku, które za sprawą spalinowych pojazdów zostało poważnie zaniedbane. Fiat e-Ducato to świetny samochód, który idealnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju firmach. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że tego typu pojazd zapewnia nam możliwość wykorzystywania wielu ulg finansowych, które zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla aut elektrycznych. Nie bez znaczenia są również strefy zamknięte dla samochodów spalinowych. Jest ich coraz więcej, a pojazdy elektryczne są w takich miejscach po prostu mile widziane. Ile będzie kosztowało elektryczne Ducato? Oficjalne ceny w Polsce nie zostały jeszcze podane, za granicą jednak pojazd ten kosztuje od 50 000 do 70 000 euro. 

 

Sprawdź dostępne Fiat Ducato na samochody.pl