Opel Grandland

Nowy Opel Grandland 2021

Opel Grandland to crossover kompaktowy produkowany przez niemiecką markę od roku 2017 (wcześniej pod nazwą Grandland X). Auto produkowane przez General Motors wraz z grupą PSA zastąpiło Opla Zafirę i jest to kolejny po Oplu Mokka, Crosslandzie model unowocześniający linie modelową tej marki.

Opel Grandland 2021

W połowie roku 2021 Opel przedstawił odmienionego SUV-a. Mamy wąską atrapę chłodnicy, nowe lampy LED i z nazwy usunięto oznaczenie „X”. Na klapie bagażnika mamy nazwę modelu, podobnie jak zostało to wdrożone w Oplu Mokka rok wcześniej.

Auto we wnętrzu jest podobne do Opla Mokki, mamy tu deskę rozdzielczą jak we wspomnianym modelu z pasem dwóch wyświetlaczy tworzących ekrany zegarów. Za obsługę multimediów odpowiada 10” ekran.

W nowym Oplu znajdziemy także reflektory IntellLux LED, system Night Vision wykrywający pieszych nawet z odległości 100 metrów i informujący o potencjalnym niebezpieczeństwie kierowcę. Asystent jazdy przypilnuje toru jazdy w pasie jak i odległości przez poprzedzającym nas pojazdem.

Opel Grandland 2021

Wracając do reflektorów, zbudowane one są z 84 diód LED i oferują płynne skierowanie wiązki światła w zależności od warunków jazdy, czy otoczenia co zapobiega m.in. oślepianiu innych użytkowników drogi. Ciekawe rozwiązanie, znane już z Opla Insigni umożliwia szybką reakcję i wygaszanie obszarów reflektorów, które mogą wpływać negatywnie na innych, a w razie potrzeby włączone ponownie precyzyjnie doświetlą wybrane fragmenty drogi. Nowe modele już od dawna imponują rozwiązaniami podnoszącymi bezpieczeństwo i jak widać Opel w kolejnym modelu podnosi poprzeczkę wyżej.

 

Zobacz także: Opel Grandland X

 

Opel Grandland wyposażenie i ceny

Opel w modelu Grandland oferuje 4 wersje wyposażenia: Edition, Design & Tech, Elegance i Ultimate. Przy silniku 1,2 o mocy 130 KM najtańszy Grandland kosztuje 112 000 zł, a wersja Ultimate 141 000 zł. Diesel o tej samej mocy, ale pojemności silnika 1,5l to wydatek odpowiednio: 135 000 zł, 144 000 zł, 141 000 zł oraz 164 000 zł.

Opel Grandland Hybrid

Grandland Hybrid najtańszy jaki jest dostępny ma napęd na przednią oś, z silnikiem o mocy 224 KM i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. W wersji Hybri4 dysponuje napędem na obie osie i silnikiem o mocy 300 KM. Do wyboru mamy 4 tryby jazdy: obie osie, sportowy, hybrydowy i elektryczny na którym możemy pokonać dystans do 57 km w cyklu mieszanym.