Przeszłość auta ma znaczenie!

Przeszłość auta ma znaczenie!

KTO ZNA PRZESZŁOŚĆ, MA PRZYSZŁOŚĆ WE WŁASNYCH RĘKACH.

Znasz powieść George'a Orwella „Rok 1984”? Historia dzieje się w dystopijnej przyszłości. Reżim ma całkowitą władzę nad ludnością. Osiąga to dzięki kontrolowaniu przeszłości. Nieustannie zmienia bieg historii i określa, jak ma się zachowywać ludność. W ten sposób kontroluje społeczeństwo, aby nie kwestionowało decyzji rządu.

Brzmi strasznie, ale na szczęście to tylko fikcja. Czy aby na pewno? Niestety nie! Bo jeśli chodzi o kupowanie używanych samochodów, kupujący są w podobnej sytuacji, jak ludzie w Orwell’owkiej powieści „Rok 1984”. O przeszłości samochodu „decyduje” sprzedający, a kupujący uważa, że ma znikome możliwości sprawdzenia go i dlatego często podejmuje decyzje oparte na podanej mu wiedzy.

 

Kupujący samochody używane nie są jednak bezradni

Dobra wiadomość jest taka, że w odróżnieniu od bohaterów powieści, kupujący ma szansę nabyć samochód z lepszą wiedzą i pewnością co do podejmowanej decyzji. Z pomocą przychodzi raport historii samochodów używanych. Dzięki niemu można uzyskać szczegółowe informacje o "cyklu życia" pojazdu – oczywiście w zakresie dostępnych informacji. Prezentowane w nim informacje są zróżnicowane ze względu na ich istotność.

Kiedy i gdzie samochód był naprawdę zarejestrowany, czy przebieg jest logiczny na przestrzeni lat, czy był używany do celów komercyjnych, czy pojazd ma historię wypadkową czy pochodzi z importu? Te i inne informacje mogą być zapisane w historii używanego samochodu.

 

Znający historię pojazdu mają przewagę

Dzięki szczegółowej historii używanego samochodu można rozwiązać problem braku równowagi informacyjnej pomiędzy kupującym, tj. Tobą, a sprzedawcą. Jako kupujący będziesz w lepszej pozycji negocjacyjnej i będziesz mógł wziąć pod uwagę przy podnajmowaniu decyzji wszelkie wady lub czynniki, które mogą obniżać wartość samochodu, takie jak np. jego wcześniejsze użytkowanie jako taksówki.

Dostawcy tacy jak CARFAX, działający na tym polu od ponad 35 lat, dostarczają informację w neutralny sposób. Każda informacja w historii pojazdu jest wyświetlana chronologicznie. Ułatwia to śledzenie zdarzeń z "życia" używanego samochodu. W serwisie samochody.pl link do raportu CARFAX jest zintegrowany z każdym ogłoszeniem, dzięki czemu można szybko zorientować się, jaka jest historia Twojego wymarzonego samochód. Kliknięcie na link przeniesie Cię na stronę CARFAX. W zależności od pojazdu, VIN jest automatycznie przenoszony na stronę lub musisz wprowadzić go ręcznie. Aby poprosić sprzedawcę o VIN, mogą Państwo skorzystać z tego standardowego tekstu:

"Drogi sprzedawco, jestem zainteresowany tym pojazdem (tu wstaw link do ogłoszenia na Samochody.pl) i chciałbym sprawdzić historię pojazdu w serwisie CARFAX. Proszę o przesłanie numeru VIN - lub jeszcze lepiej, bezpośredniego linku do Raportu CARFAX. Wielkie dzięki!”

Jeśli historia samochodu używanego jest "czysta", a jazda próbna, jak i kontrola w niezależnym warsztacie potwierdzą jego stan techniczny, możesz już cieszyć się swoim nowym wymarzonym samochodem!

 

Artykuł powstał we współpracy z CARFAX