grand scenic

Renault Grand Scenic - oparty na podzespołach Megane

W 2004 roku pojawiła się wersja o nazwie Grand Scenic. Podobnie jak jego poprzednik, ten samochód jest zbudowany na platformie i oparty na kompaktowych podzespołach Megane. Renault Grand Scenic ma 4 560 mm długości, jest o 70 mm dłuższy niż jego poprzednik i może wygodnie pomieścić 5 lub 7 pasażerów. Jego konstrukcja zapewnia maksymalny komfort wszystkim pasażerom. Deska rozdzielcza tego modelu ma kształt fali, podobnie jak w nowym Megane słynie z czystych linii i prostej formy. Intuicyjne elementy sterujące są łatwo dostępne. Konsola środkowa ma podstawowe elementy sterujące tj. elektryczny hamulec postojowy, ogranicznik prędkości regulatora, a także złącza multimedialne (gniazdo MP3, USB lub iPod®) oraz gniazda 12 V. Regulacja fotela pozwala kierowcy znaleźć idealną pozycję do jazdy.

W 2004 roku oferta została uzupełniona o rozbudowany model Grand Scenic, który został wyposażony w dwa dodatkowe siedzenia (kosztem przestrzeni bagażowej), dzięki czemu ten samochód - przynajmniej w teorii - mógł pomieścić na pokładzie do 7 osób. Jednak na rynku można znaleźć Grand Scenica z zaledwie pięcioma siedzeniami – ta wersja była dostępna po 2006 roku, kiedy samochód przeszedł drobny face lifting.

Grand Scenic to pierwszy samochód z serii Renault, w którym zastosowano technologię TFT. Ten kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości pokazuje wyraźniej wyświetlane informacje: prędkość, tempomat-aktywacja ogranicznika prędkości-aktywacja urządzenia, przekroczenie ustawionej prędkości, ostrzeżenie o otwartych drzwiach, poziom ciśnienia w oponach, asystent parkowania, kontrola wzrokowa, nie tylko za pomocą sygnałów dźwiękowych. Kierowca może skorzystać ze spersonalizowanego menu ustawień, aby łatwo i szybko skonfigurować urządzenie zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. To menu umożliwia również aktywację, dezaktywację lub zmianę parametrów działania niektórych funkcji samochodu, takich jak głośność dźwięku asystenta parkowania, język wyświetlanych informacji lub aktywacja automatycznego systemu oświetlenia.