Ford Kuga - samochód osobowy typu SUV

Ford Kuga - samochód osobowy typu SUV

Ford Kuga to samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej, w póżniejszym czasie średniej produkowany od 2008 roku. Aktualnie od 2019 roku produkowana jest III generacja. To pierwszy Europejski SUV Forda, który już po 2 latach produkcji P(pod koniec 2010 roku) przeszedł zmiany w wyposażeniu. Silniki wysokoprężne zapożyczono z Forda Mondeo, a benzyna to silnik Volvo. Kuga II został zaprezentowany po raz pierwszy na Geneva Motor Show w 2012 roku. Amerykańska odmiana nosi nazwę Escape i jej oficjalna prezentacja miała miejsce już w listopadzie 2011 roku. W 2016 roku auto przeszło face lifting. Pojazd otrzymał zupełnie nowy przód, który przypomina większy model Edge. Zmienione zostały reflektory oraz wprowadzono masywną atrapę chłodnicy. 

Kuga III został zaprezentowany w 2019 roku. To jednocześnie radykalne zmiany w dotychczasowej koncepcji. Kuga jest teraz większy, szczególnie rozstaw osi i długości nadwozia. Teraz to SUV klasy średniej jak Toyota RAV4. Jeśli szukasz praktycznego samochodu rodzinnego, który nadal świetnie się prowadzi, to SUV Ford Kuga jest strzałem w dziesiątkę. III generacja Forda Kuga jest najlepszą z dotychczasowych. Najnowsza odsłona rodzinnego SUV-a łączy świetną dynamikę jazdy z przydatną technologią pokładową, dobrym zestawem bezpieczeństwa i dużą praktycznością.

Producent skoncentrował swoją uwagę na wszystkich właściwych obszarach, zapewniając Kudze atrakcyjny wygląd, przyzwoity poziom wyposażenia standardowego, wydajny zakres silników i solidne referencje w zakresie bezpieczeństwa. Jeździ też całkiem nieźle. Kuga trzeciej generacji bazuje na platformie Forda C2, więc dzieli ją z hatchbackiem Focusa.

Ford zachował dość prostą gamę silników. Silnik benzynowy dostępny jest w postaci jednostki 1,5 EcoBoost o mocy 148 KM, a także 1,5-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 118 KM oraz mocniejszy, 2,0-litrowy diesel z napędem na wszystkie koła i mocy 187 KM. Kuga jest również dostępny z 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 148 KM z technologią mild-hybrid, pełną hybrydą o mocy 187 KM z większym akumulatorem lub 2,5-litrową benzynową hybrydą plug-in o mocy 222 KM.

 

 

 

 

Ford Kuga - samochód osobowy typu SUV
Ford Kuga - samochód osobowy typu SUV
Ford Kuga - samochód osobowy typu SUV