Skoda Fabia

Skoda Fabia - opinie

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz samochód był sprawdzony i niezawodny warto zastanowić się nad zakupem bestsellera, jakim jest Skoda Fabia. Samochody używane takie jak wspomniany model produkowany przez firmę Skoda są bardzo popularne na polskim rynku motoryzacyjnym.

Skoda Fabia ogólnie

Skoda Fabia jest to wyjątkowy samochód. Jego pierwsza generacja zyskała wielką sławę i stała się najlepiej sprzedawanym autem w Polsce. Tak było aż do 2008 roku – tytuł ten w 2004 roku dzieliła ze swoją siostrą Octavią. Jeśli chodzi o jej wnętrze, króluje w nim przede wszystkim intuicyjność obsługi. Materiały wykończeniowe we wnętrzu Fabii, są raczej na średnim poziomie. Co ciekawe model ten możemy kupić w aż 10 wersjach wyposażenia.

Skoda Fabia - charakterystyka

Skoda Fabia jest egzemplarzem produkowanym od 2000 roku aż po dziś dzień. Samochód ten należy do segmentu klasy małej. Kupując samochody używane Skoda Fabia, możemy wybrać nadwozie typu hatchback, kombi oraz sedan . W ciągu 21 lat produkcji powstało 14 generacji tego modelu. Silnik samochodu Fabia ma moc od 54 do 180 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając Fabię to 224 km/h. Pojemność silnika wynosi od 999 do 1984 cm3, zasilany jest benzyną lub dieslem. Samochód posiada napęd przedni, Fabia ma długość do 4,3 metrów, a jej średnie spalanie wynosi od 3,4 do 7,6 l na 100 km. Możemy wybrać dla siebie wersję cztero lub pięciodrzwiową, której bagażnik w zależności od modelu ma maksymalną ładowność od 789 do 1485 litrów.

Skoda Fabia - wady

Skoda Fabia jest bardzo dopracowanym samochodem. Oczywiście jak każdy model ma również swoje mankamenty. Jednym z nich jest, chociażby zapiekający się hamulec ręczny czy nietrwałe łożyska tylnych kół. W niektórych wersjach silnikowych może wystąpić również rozciąganie się łańcucha rozrządu, nadmierne zużywanie oleju czy awarie cewek zapłonowych. W niektórych wersjach tego samochodu awarii może ulegać turbosprężarka czy skrzynia DSG, której naprawa jest bardzo droga. Najbardziej awaryjne modele Skody pochodzą sprzed roku 2012.  

 

 

Skoda Fabia - opinie
Skoda Fabia - opinie
Skoda Fabia - opinie