Skoda Superb

Skoda Superb - opinie

Skoda Superb jest flagowym modelem swojego producenta. To jeden z najpopularniejszych samochodów dostępnych na rynku wtórnym. Tak więc, jeśli chcesz kupić samochody używane, które będą prestiżowe i niezawodne koniecznie rozejrzyj się za tymi modelami skody.

Skoda Superb ogólnie

Ten model skody jest bardzo długie, dzięki czemu mają najbardziej przestrzenny drugi rząd siedzeń w klasie średniej. To jeszcze nic, ponieważ te egzemplarze mają z tyłu więcej miejsca niż niektóre samochody dużo wyższych segmentów. Samochody te są bardzo przestronne, a ich bagażniki mają naprawdę dużą przestrzeń załadunkową. Kokpit w tym modelu jest raczej zwyczajny, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że jest on klasyczny. Dużym plusem jest to, że został on wykonany z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Cała deska rozdzielcza jest intuicyjna i czytelna. Bazowe wersje tego modelu są wizualnie po prostu przeciętne. Natomiast jeśli chodzi o bogatsze wersje, to wyglądają one naprawdę dobrze.

Skoda Superb - charakterystyka

Skoda Supreb jest egzemplarzem produkowanym od 2002 roku aż po dziś dzień. Samochód ten należy do segmentu klasy wyższej średniej. Kupując samochody używane Skoda Superb, możemy wybrać nadwozie typu hatchback, kombi oraz sedan. W ciągu 19 lat produkcji powstało 10 generacji tego modelu. Silnik samochodu Superb ma moc od 100 do 280 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając Superb, to 250 km/h. Pojemność silnika wynosi od 1390 do 3597 cm3, zasilany jest benzyną lub dieslem. Samochód posiada dołączany napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła. Skoda ta ma długość do 4,9 metrów, a jej średnie spalanie wynosi od 3,8 do 10 l na 100 km. Możemy wybrać dla siebie wersję, w której bagażnik w zależności od modelu ma maksymalną ładowność od 1670 do 1950 litrów.

Skoda Superb - wady

Tak jak to w większość samochodów bywa, tak i w Superb nie mogło zabraknąć awaryjnego silnika. Jeśli mamy zamiar kupić model z silnikiem 1.4 TSI, od razu możemy do ceny rynkowej doliczyć kolejne koszty na wymianę łańcucha rozrządu z napinaczem. Niektóre z wersji silnikowych spalają również olej, co można oczywiście naprawić, przerabiając tłoki. W samochodach tych niekiedy pojawiają się problemy ze strony układu wtryskowego i elektroniki.

 

Skoda Superb - opinie
Skoda Superb - opinie
Skoda Superb - opinie