SsangYong Rexton - południowokoreański SUV

SsangYong Rexton - południowokoreański SUV

Ssangyong Rexton to średniej wielkości samochód typu SUV, który rozpoczął produkcję w 2001 roku, a w Polsce w 2004 roku. Należy do grupy pojazdów terenowych i rekreacyjnych. To wiodący model koreańskiej firmy. Jego poprzednikiem był model pickupa Musso. Niektóre elementy zapożyczono z Mercedes-Benz Klasy M. Model ten ma pięciodrzwiowe nadwozie z luksusowym i wygodnym wnętrzem. W 2006 roku rozpoczęła się produkcja drugiej generacji Ssangyong Rexton. W 2010 roku dokonano facelifting Ssangyong Rexton. Projekt auta został zrealizowany przez studio Italdesign Giorgetto Giugiaro. W 2012 roku wyszła nowa generacja modeli, oznaczona literą W.

Model SsangYong Rexton wygląda bardzo ogólnie. Żadnych rażących, nachalnych czy ekstrawaganckich designerskich rozwiązań. Jego nadwozie to klasyczne duże kombi. Drzwi są przestronne i otwierają się pod większym kątem, co ułatwia zajęcie miejsca w przedziale pasażerskim. 

Układ napędowy Rexton to efekt współpracy z Mercedesem, który często jest wspominiane przez sprzedawców. Bardzo ceniony jest prosty silnik 2.9 TD. Na rynku dominują mniejsze, 5-cylindrowe silniki 2,7. Są one podobne do tych w Mercedesie ML 270 CDI. Ich nowa wersja z 2006 roku została dodatkowo udoskonalona przy zachowaniu dobrego zużycia paliwa. Na drugim krańcu niskiego spalania znajduje się benzyna 3.2, która zużywa średnio do 20 litrów/100 kilometrów, lecz gwarantuje dobre osiągi. 

SsangYong Rexton II zadebiutował w 2017 roku. Rexton drugiej generacji został opracowany od podstaw jako nowy projekt. Samochód zachowuje funkcje najdroższych i najbardziej luksusowych modeli z serii, a jego karoseria znacznie powiększyła się. Nadwozie pojazdu zostało zaprojektowane przez włoskie studio stylizacyjne Pininfarina, które charakteryzuje się dużym grillem z chromowaną powłoką oraz wyraźnym przetłoczeniami na bocznych panelach nadwozia. Model trafił do sprzedaży w Korei Południowej w pierwszej połowie 2017 roku i zadebiutował na rynku europejskim przed końcem 2017 roku. Do polskiego salonu Rexton II trafiła w październiku 2017 roku.

SsangYong Rexton - południowokoreański SUV
SsangYong Rexton - południowokoreański SUV