Suzuki Jimny

Suzuki Jimny - opinie

Jeśli interesują nas samochody używane z rodziny terenowców, to uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na ich zawieszenie. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z opiniami na temat danego egzemplarza, aby nie zakupić czegoś, czego co zawiedzie już na samym początku współpracy.

Suzuki Jimny - jazda w trudnym terenie

To z pewnością samochód doskonały dla osób poruszających się po trudnych terenowych drogach. Nic w tym dziwnego w końcu Suzuki Jimny to samochód terenowy. Zawieszenie jest bardzo sztywne, co przyczynia się do jakości podróży po drodze asfaltowej, która nie należy do najlepszych. Model ten z pewnością zmienił znacząco swój wygląd wewnętrzny, co dodatkowo zadziałało na jego korzyść. W samochodzie tym dodano wiele udogodnień, które nie sposób odnaleźć we wcześniejszych generacjach tego modelu. Kokpit Suzuki Jimny stał się o wiele bardziej intuicyjny i czytelny.

Suzuki Jimny - charakterystyka

Suzuki Jimny jest to auto z nadwoziem typu kombi oraz soft top. Produkowany od 1970 roku do dnia dzisiejszego, choć wcześniej pod innymi nazwami. Najnowsza czwarta generacja została wyprodukowana w roku 2018. Modele Jimny są samochodami klasy mikro wyposażonymi w silnik o mocy od 65 do 102 KM. Maksymalna prędkość tego samochodu wynosi do 145 km/h. Silnik Jimny ma pojemność od 1298 do 1462 cm3. Ten japoński samochód posiada dołączany napęd na 4 koła lub napęd na 4 koła. Samochód ten zatankujemy benzyną lub dieslem. Zależnie od tego, jaki silnik wybierzemy, będzie spalał od 6,1 do 9,1 l na 100 km, czyli stosunkowo nie wiele. Samochody te są trzy drzwiowe i mają cztery miejsca. 

Suzuki Jimny - wady

Mimo że silniki montowane w tych modelach Suzuki nie mają skomplikowanego mechanizmu, to nie są one bezawaryjne. W Jimny mogą pojawić się również problemy z panewkami czy wtryskiwaczami, co jest bolączką wielu modeli. Kolejną wadą tego modelu jest wyciekający olej. W samochodach tych głównie ze względu na to, po jakich drogach się przemieszczają, najczęściej wysiada sprzęgło i skrzynia biegów. Niestety te modele Suzuki noszą zazwyczaj znaczne ślady korozji. Można by nawet rzec, że pożera je ząb czasu.