Suzuki SX4

Suzuki SX4 - opinie

Kupując samochody używane, powinniśmy brać przede wszystkim pod uwagę ich funkcjonalność i bezawaryjność. Kiedy decydujemy się na nowe samochody, nie musimy się martwić o to, że wystąpią w nich poważne awarie - przynajmniej na początku. Jeśli zależy nam na świetnym terenowo podobnym crossoverze koniecznie przyjrzyjmy się Suzuki SX4.

Suzuki SX4 - superlatywy

Suzuki SX4 jest to niezwykle uniwersalny crossover. Sprawdza się świetnie na większości nawierzchni. Jest to samochód, który wykazuje cechy wielu egzemplarzy terenowych. Niestety jeśli chodzi o jego przestrzenność, to należy ona w tym wypadku raczej do średnich. Z drugiej jednak strony model ten jest mało awaryjny i funkcjonalny. Samochód będzie idealny szczególnie dla osób, które poruszają się po trudnych górzystych drogach.

Suzuki SX4 - charakterystyka

W przypadku tego modelu mamy do wyboru dwa typy nadwozia takie jak hatchback oraz sedan. Od początku produkcji - czyli od 2006 roku powstało 5 generacji tego modelu. Produkcja trwa do dziś. Samochód ten zaliczany jest do klasy małej. Oprócz benzyny i diesla samochód możne poruszać się w konfiguracji benzyna-prąd. Jeśli chodzi o silnik w modelu SX4, to ma on od 90 do 143 KM, co gwarantuje nam możliwość rozpędzenia się do 200 km/h. Suzuki został wyposażony w trzy lub czterocylindrowy silnik o pojemności od 998 do 1995 cm3. Samochód posiada napęd dołączany napęd na 4 koła, napęd na 4 koła lub napęd przedni. Spalanie japońskiego samochodu wynosi od 4,4 do 8 l na 100 km. SX4 ma dość spory bagażnik i nie należy do najmniejszych samochodów, ponieważ ma do 4,5 m długości.

Wady Suzuki SX4

W modelu SX4 konieczna jest regulacja luzów zaworowych. W niektórych silnikach diesla w tym samochodzie dochodzi do wycieków oleju. W Suzuki SX4 często dochodzi do urwania kabla, który odpowiada za sterowanie sprzęgłem wielopłytkowym w samochodach z napędem 4×4. W tym modelu zdarza się również stukanie przekładni kierowniczych, czy szybkie zużycie bądź awaria sprzęgła. Niestety nie obejdzie się także bez wad katalizatora czy alternatora.

 

Suzuki SX4 - opinie
Suzuki SX4 - opinie
Suzuki SX4 - opinie