Volkswagen Golf to kompaktowy samochód rodzinny

Volkswagen Golf to kompaktowy samochód rodzinny

Volkswagen Golf to kompaktowy rodzinny samochód produkowany przez Volkswagena od 1974 roku. Golf jest najlepiej sprzedającym się modelem Volkswagena i drugim sprzedającym się samochodem na świecie. Zdobył on wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach samochodowych. Jako jeden z trzech samochodów, obok Renault Clio i Opla Astry, zdobył nagrodę Europejskiego Samochodu Roku (1992 i 2013). Pierwsza generacja Golfa była produkowana w latach 1974-1983. Samochód posiada trzydrzwiowy lub pięciodrzwiowy hatchback lub dwudrzwiowy kabriolet. Samochód wyposażony jest w 3-biegową automatyczną skrzynię biegów lub 4 bądź 5-biegową manualną skrzynię biegów. 

Volkswagen Golf drugiej generacji był produkowany w latach 1983-1992. Może mieć tylko 3-drzwiowy lub 5-drzwiowy hatchback. Kolejna trzecia generacja była produkowana w latach 1991-1998. Samochód jest wyposażony w 5-drzwiowy kombi oraz 2-drzwiowy kabriolet. 

W latach 1997-2003 była produkowana czwarta generacja Volkswagena Golfa. Firma wyprodukowała łącznie 19 milionów samochodów. To auto ma 4-biegową automatyczną skrzynię biegów lub 5-biegową lub 6-biegową manualną skrzynię biegów. Piąta generacja Golfa była produkowana w latach 2003-2009. Standardowe wyposażenie to ABS, elektryczne sterowanie szybą i 4 poduszki powietrzne.

Szóstą generację Golfa produkowano w latach 2009-2013. Samochód został oficjalnie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2008 roku. Posiada 11 poziomów wykończenia. Premiera auta wiązała się z niezadowoleniem klientów, którzy narzekali na Golfa V. Dlatego w trosce o unowocześnienie modelu. Siódma generacja Volkswagena Golfa jest ciągle produkowana seryjnie od 2012 roku. Ten samochód ma bardzo przestronne wnętrze i bagażnik. Dodatkowo jest również wyposażony w system Multi Collision Brake. W 2016 roku samochód przeszedł facelifting.

Ostatnia ósma generacja Volkswagena Golfa zadebiutowała 24 października 2019 roku. To wcielenie Golfa zostało opracowane od podstaw na nowej platformie MQB, na której bazują inne kompaktowe modele Volkswagena. Pojawiły się węższe reflektory, a także zaktualizowane logo producenta.

Volkswagen Golf to kompaktowy samochód rodzinny
Volkswagen Golf to kompaktowy samochód rodzinny
Volkswagen Golf to kompaktowy samochód rodzinny