Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Audi Q5 Sportback używane i nowe na sprzedaż

Audi Q5 Sport back

Rodzina SUV-ów marki Audi znów się powiększyła. Na rynku pojawiło się Audi Q5 Sportback charakteryzujące się bardzo modnym nadwoziem z opadającym dachem.

Sylwetka Audi Q5 Sport back 2021

Sylwetka jest bardzo innowacyjna. Odznacza się znacznie szerszym grillem w porównaniu do poprzedniego Q5. Na wyposażeniu tego samochodu znajduje się ledowe oświetlenie oraz felgi aluminiowe. Audi Q5 Sportback można odróżnić od tradycyjnej wersji Q5 po tylnych słupkach, które nadają nadwoziu wygląd Coupe.

Parametry Audi Q5 Sport 2021

Nowa wersja Audi jest o siedem milimetrów dłuższa od standardowego Q5, a szerokość i rozstaw osi są takie same. Współczynnik oporu powietrza wynosi 0,30 cX. Nowy model Q5 Sportback dysponuje o 40 litrów mniejszą powierzchnią bagażową Wynosi ona 510 litrów.

Na wyposażeniu Audi Q5 Sportback znajduje się motor TFSI o pojemności 2.0 litrów z technologią mild hybrid lub silnik 2.0 l TDI mild hybrid. Dostępny jest również wariant o pojemności 3.0 l V6 mild hybrid. W zależności od wersji napęd jest przekazywany za pomocą 7-biegowej lub 8-stopniowej przekładni automatycznej.

Przestronne wnętrze Audi Q5 Sportback 2021

Wnętrze jest bogato wyposażone. Nie brakuje w nim 10,1-calowego ekranu dotykowego z systemem informacyjno - rozrywkowym MIB 3, który posiada możliwość sparowania z pomocą Apple CarPlay oraz Android Auto. We wnętrzu znajduje się również 12,3 - calowy wirtualny kokpit, wyświetlacz head-up oraz opcjonalny system audio marki Bang&Olufsen wyposażony w 19 głośników.

Dostępna jest także bardzo bogata lista systemów wspomagających w czasie jazdy kierowcę oraz praktyczny system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu do adaptacyjnego tempomatu. Nie brakuje też systemu kamer umożliwiających widok na auto z lotu ptaka. Podstawowa wersja tego samochodu została wyceniona na minimum 220 700 zł.