Alfa Romeo Giulia - piękne auto, ale nie dla każdego

Alfa Romeo Giulia - piękne auto, ale nie dla każdego

Alfa Romeo Giulia GTA

Alfa Romeo Giulia GTA to piękne auto, ale nie dla każdego. Głównie z dwóch powodów: limitowanej serii i ceny. W Polsce ceny wersji Giulia GTA zaczynają się od 158 000 euro, do tego netto (ok.890 000 zł). W sprzedaży będzie 250 sztuk wersji GTA i drugie tyle bliźniaka GTAm.

Ten model to niezwykły prezent jaki Alfa sama sobie sprawiła na swoje 110 urodziny. To Alfa Romeo Giulia w wyjątkowej wersji, tj. odchudzona o ponad 100 kg i wzmocniona nawet do 540 KM. Nowa Giulia GTA powstała przy pomocy ekspertów firmy Sauber Engineering. Podstawowa wersja GTA ma zapas 510 KM. 

Według Włochów to super samochód do codziennego użytku, nawiązują nią do historii przypominając Giulię Sprint GT wzmocnioną ze 115 KM do 170 KM. W Gulii GTA inżynierowie Sauber Engineering wykonali elementy z włókien węglowych np. dyfuzor, spojlery, listwy progowe. Dodatkowo znacznie został zmieniony układ wydechowy, poszerzono rozstaw kół, zamontowano nowy zestaw sprężyn wraz z nowymi amortyzatorami. Układ napędowy to silnik 2.9 V6 Bi-Turbo.

Samochody Alfy Romeo mają swoich zwolenników, fanów, ale trzeba przyznać, że tym modelem okolicznościowym włoski producent zdziwił wielu fanów motoryzacji. dodatkowe wzmocnienie karoserii, proste wnętrze i ogromne tylne skrzydło z włókna węglowego. Masę zredukowano aż o 100 kg dzięki elementom z włókna węglowego i wielu pozostałych z aluminium i kompozytów. Dało to łączną wagę 1520 kg, co w połączeniu z silnikiem o mocy 540 KM powoduje, że osiągi są bardzo dobre. Od 0-100 km/h rozpędzimy się w 3,6s i to z układem kontroli startu. 

Każdy kto zostanie szczęśliwym posiadaczem Alfa Romeo Giulia GTA otrzyma dodatkowo kask Bell, kombinezon, rękawiczki, buty i weżmie udział w specjalnym kursie nauki jazdy Alfa Romeo Driving Academy. GTA - Gran Turismo Alleggerita (Lżejsze Gran Turismo), co podkreślają 20 calowe felgi z centralną śrubą i hamulce z ceramicznymi tarczami.