Alfa Romeo Stelvio - SUV klasy średniej

Alfa Romeo Stelvio - SUV klasy średniej

Alfa Romeo Stelvio to SUV klasy średniej produkowany przez włoską Alfę Romeo, a pokazano go pierwszy raz podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles w 2016 roku. Zbudowano go na bazie płyty podłogowej z której korzysta np. model Giulia. Model wszedł na rynek z przytupem, ponieważ na początku dostępna była limitowana wersja First Edition wyposażona np. w 400 W system audio i 20-calowe alufelgi. Miało moc 280 KM i 8 biegową automatyczną skrzynię biegów oraz napęd 4x4.

Alfa Romeo Stelvio to klasa wyższa średnia samochodów osobowych, a cena nowego Stelvio zaczyna się od 150 000 zł. Moce modelu wahają się w przedziale od 150 do 510 KM, a prędkość maksymalna do 283 km/h. Pojemności silników od 2,0 l do 2,9 l. Średnie spalanie w zależności od wersji silnika wynosi od 4.7 do 9,0 litra paliwa na każde przejechane 100 km.

5 lat gwarancji i limit aż do 200 tys. km sprawia, że Alfa Romeo Stelvio dobrze trzyma wartość i jest popularna. Po liftingu Stelvio otrzymało kilka istotnych zmian. Przede wszystkim multimedia, które nie poprawiono i sprawiono, że interfejs stał przejrzysty i obsługuje się go wygodnym pokrętłem. Pozostawiono bardzo czytelny i bogaty w funkcje komputer pokładowy oraz przejrzyste zegary analogowe. Alfa Romeo Stelvio ma bogaty pakiet systemów np. utrzymanie pasa ruchu.

Stelvio podąża śladami doskonałej Giulii i u producenta liczy się po cichu, że pierwszy SUV Alfy będzie topowy pod względem sprzedaży. Oczywiście czeka go ciężka walka z takimi rywalami jak Mercedes GLC , BMW X3 , Jaguar F-Pace, czy Porsche Macan. Stelvio dziedziczy prawdopodobnie najważniejszą cechę każdej Alfy Romeo: wyjątkowo pożądaną stylistykę, która wyróżnia się w tłumie SUV-ów. Stelvio świetnie się prowadzi, jest z mocnymi silnikami zwinne i wciągające w jazdę jak na SUV-a. Jazda jest nimal tak wygodna jak u najlepszych rywali. Gama modeli obejmuje wykończenia Super, Sprint, Lusso Ti i Veloce, a na szczycie znajduje się wersja Quadrifoglio . Wszystkie samochody mają standardowe pięciodrzwiowe nadwozie SUV-a.

Alfa Romeo Stelvio - SUV klasy średniej
Alfa Romeo Stelvio - SUV klasy średniej
Alfa Romeo Stelvio - SUV klasy średniej