Citroen C4 - klasa kompaktowa

Citroen C4 - klasa kompaktowa

Citroen C4 jest autem osobowym klasy kompaktowej produkowany od 2004 roku. Od 2020 roku produkowana jest III generacja modelu. Pierwsza generacja auta zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Paryżu w 2004 roku i produkowana była do roku 2010. Należy wspomnieć, że Citroen C4 I generacji otrzymał w teście Euro NCAP pięć gwiazdek, czyli najwyższy możliwy wynik. Wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa obejmuje system sprawdzający, czy kierowca nie zasypia za kierownicą oraz kierunkowe reflektory ksenonowe doświetlające zakręty. C4 posiada również system, który ostrzega kierowcę przed przypadkową zmianą pasa ruchu i wyposażony jest w system informujący o niezapiętym pasie bezpieczeństwa.

W II generacji pojawił się inny wygląd tylnej części nadwozia, konkretnie zmieniono kształt bagażnika. Do produkcji weszła też wersja hatchback. Charakterystycznym elementem stały się dwuczęściowe, tylne lampy. Kokpicie zyskał zmiany, a zegary znalazły się na wprost przed kierowcą. C4 III został po raz pierwszy zaprezentowany 30 czerwca 2020 roku i w porównaniu z poprzednikami projekt został oparty o platformę CMP. Wyglądem nawiązuje do crossoverów ponieważ nadwozie posiada nakładki na progi i zderzaki.

Obecnie Citroen C4 to dobry rodzinny hatchback,. Jego modna stylistyka coupe-crossovera przyciągnie niektórych nabywców. C4 jest samochodem wygodnym w prowadzeniu, a przystępna cena i przyzwoite standardowe wyposażenie ​​oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Jakość wnętrza jest jednak nie ukrywajmy przeciętna i jest kompromisem, o którym należy pamiętać. Design coupe-SUV najnowszego C4 pomaga mu wyróżnić się na coraz bardziej zatłoczonym rynku, jednocześnie skupiając się na komforcie i innowacyjnej technologii, z której Citroen jest dobrze znany.

Silnik to 1,2 litrowy PureTech dostępny w wersji 99, 128 lub 153 KM. Najmocniejsza wersja benzynowa jest wyposażona w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, podczas gdy najmocniejszy jest połączony z ośmiobiegową skrzynią automatyczną. Decydując się na wariant ze średniej półki o mocy 128 KM, możesz wybrać jedną z dwóch przekładni. Dla tych, którzy skupiają się na zmniejszeniu zużycia paliwa, oferowana jest jednostka wysokoprężna o pojemności 1,5 litra o mocy 109 KM lub 128 KM.

 

 

Citroen C4 - klasa kompaktowa
Citroen C4 - klasa kompaktowa