Ford Mustang Mach-E - trzysta konny potwór

Ford Mustang Mach-E - trzysta konny potwór

Ford Mustang Mach-E

Pisząc o tym modelu na pewno trzeba wspomnieć o tym, że zdobył on rekord wydajności aut elektrycznych. Ford Mustang Mach-E ustanowił światowy rekord Guinnessa w wydajności pojazdów elektrycznych podczas próby o długości 840 mil (1352 kilometrów). Model ten osiągnął najniższe zużycie prądu oraz najkrótszy czas ładowania na najdłuższej trasie w Wielkiej Brytanii, wiodącej z John O’Groats na północy Szkocji do Land’s End na zachodnim krańcu Kornwalii. Wersja Mach-E, która ustanowił rekord to 294-konna z akumulatorem o pojemności 88 kWh i tylnym napędem. Ten wariant ma największy zasięg wśród wszystkich Mach-E. Wynosi on 379 mil tj. około 610 km.

Ale od początku. Czym jest omawiany Ford? To elektryczny SUV inspirowany i wykonany na wzór Forda Mustanga. Naszpikowany elektronika, nowoczesną technologią ma imponujące osiągi np. setka w 3,7 sekundy. Po prostu świetne osiągi i sportowy charakter mimo dużego nadwozia. Dostępny jest w czterech wersjach, gdzie w odróżnieniu od innych modeli różnice między wersjami są spore. Może mieć napęd na tylną oś lub 4x4. Standardowa bateria (75 kWh) lub o zwiększonym zasięgu (98 kWh). Maksymalna moc 269 KM i podawany przez producenta zasięg to 440 km to najtańsza opcja kosztująca w Polsce 216 000 zł. Odmiana z większymi akumulatorami ma to samo wyposażenie co najtańsza, jednak oprócz zasięgu (do 610 km) ma też większą moc, która wynosi 294 KM.

Samochody Mach-E z napędem na cztery koła są droższe i nie jest to jedynie wina napędu. Bogatsze wyposażenie w AWD: 19-calowe felgi, projekcyjne światła LED, kamerę parkowania z tyłu, oświetlenie wnętrza wielokolorowe, elektrycznie składane lusterka, przednie fotele z elektryczną regulacją w 8 kierunkach. To podnosi cenę. Najwyższa wersja Forda Mustanga Mach-E z napędem AWD i większymi bateriami oferuje tę samą moc 269 KM co RWD, jednak osiągi jej są lepsze. Opcja AWD ze zwiększonym zasięgiem może przejechać do 540 km. W ofercie możemy dobrać dwa pakiety dodatkowego wyposażenia obejmujące np. dach panoramiczny, głośniki z subwooferem, tapicerkę z Eko skóry.