Ford Mustang - samochód sportowy typu pony car

Ford Mustang - samochód sportowy typu pony car

Ford Mustang to samochód sportowy typu pony car klasy średniej segmentu D. Produkowany jest od 1964 roku, aktualnie dostępna jest VI generacja modelu. Na początku lat 60. XX wieku jednym z najpopularniejszych samochodów sportowych produkowanym w Stanach Zjednoczonych był Chevrolet Corvette. Mustang to odpowiedź Forda. 

Aktualnie produkowany Ford Mustang zapewnia doskonałe osiągi i właściwości jezdne w przystępnej cenie, której niewielu może dorównać. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na drodze, z ostrymi liniami i elementami retro, które przykuwają uwagę przechodniów. Ale Mustang nie jest tylko na pokaz: podwozie jest cudownie sprawne i zapewnia doskonałe prowadzenie, a także komfortową jakość jazdy.

Niewiele innych pojazdów jest tak przyciągających wzrok jak Mustang w tym przedziale cenowym, ani nie oferuje takiego odgłosu pracującego silnika. Obecny model to Mustang VI generacji i jest oferowany jako coupe lub kabriolet z dachem materiałowym, w wersji 5.0-litrowej V8 GT lub 2.3-litrowej wersji EcoBoost. W europie nie ma zbyt wielu rywali dla Forda Mustanga. Jego największym rywalem w USA jest Chevrolet Camaro. Aktualizacja z 2018 roku nadała Mustangowi subtelnie zmieniony wygląd, ale nadal nie można pomylić Mustanga z tym, czym jest. Jest dobrą mieszanka elementów stylu retro i nowoczesnych linii, a czteromiejscowe wnętrze samochodu również zostało nieco odświeżone. V8 mia więcej mocy, z 412 KM do 444 KM, chociaż co ciekawe, w modelu EcoBoost nastąpił spadek mocy z 313 KM do 286 KM.

W 2019 roku Ford wprowadził na rynek Mustang 55 Edition, aby uczcić 55-lecie produkcji Mustanga. Model z silnikiem V8 był sprzedawany zarówno w wersji coupe, jak i kabrioletu, za cenę około 6500 dolarów większą w porównaniu ze zwykłymi modelami Mustanga. Silnik w Edycji 55 pozostał standardem, ale ulepszenia stylistyczne obejmowały specjalne plakietki, wyścigowe paski, czarny dach i opcjonalny tylny spojler. Dodatki do standardowego wyposażenia obejmowały zmodernizowany system nagłośnienia i fotele z regulacją temperatury.

 

 

 

Ford Mustang - samochód sportowy typu pony car
Ford Mustang - samochód sportowy typu pony car
Ford Mustang - samochód sportowy typu pony car