Honda Civic - samochód osobowy klasy kompakt

Honda Civic - samochód osobowy klasy kompakt

Honda Civic jest samochodem osobowym klasy kompaktowej produkowanym od 1972 roku jako następca modelu N360. Od 2015 roku produkowana jest X generacja tego modelu. Honda Civic dziesiątej generacji to świetny alternatywny wybór w klasie hatchback, przewyższa swojego poprzednika niemal pod każdym względem. Nie ma jeszcze opcji hybrydowego układu napędowego, ale dwa turbodoładowane silniki benzynowe o małej pojemności są wydajne i mocne. Silnik wysokoprężny jest zarówno ekonomiczny, jak i mocny. 

Civic X generacji jest znacznie przyjemniejszy w prowadzeniu niż jego poprzednicy. Można śmiało powiedzieć, że Civic przekształcił się drastycznie w ciągu ostatnich lat, zmieniając się z samochodu miejskiego w supermini, małego hatchbacka i dzisiejszego rodzinnego hatchbacka.

Najnowszy samochód to wyraźna poprawa w stosunku do poprzednich modeli, które oferowały duży bagażnik i przestrzeń, lecz niewiele więcej. Obecnie dorównuje swoim najnowszym poprzednikom pod względem przestrzeni, ale w opakowaniu innym niż wcześniej. Oferuje lepsze prowadzenie, osiągi i komfort. ​​

Civic musi zmagać się z doskonałymi samochodami takimi jak Toyota Corolla, Ford Focus, Mazda 3, Opel Astra, Kia Ceed i Skoda Octavia. Ale ten model Hondy wyróżnia się, przynajmniej pod względem wyglądu. Jego długie, niskie linie sprawiają, że wygląda jak żaden inny kompaktowy hatchback, a topowa Honda Civic Type R ma swój własny agresywny wygląd. Z tyłu jest dużo miejsca dla pasażerów, a jeśli potrzebujesz większej Hondy, zawsze jest SUV CR-V do wyboru.

Silniki to trzycylindrowy turbodoładowany o pojemności 1,0 litra i mocy 124 KM oraz 1,5 litrowy o mocy 180 KM. Oba silniki są wyposażone w zaworowy umożliwiające przełączanie między trybem ekonomicznym i wydajnościowym - zmienne fazy rozrządu VTEC. Poziomy wyposażenia obejmują SE, SR, EX i EX Sport Line, które są oferowane tylko w połączeniu z silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra, a Sport to wyłącznie jednostka o pojemności 1,5 litra. Standardowe wyposażenie jest całkiem dobre tj. wersja SE obejmuje 16" felgi aluminiowe, reflektory LED, przednie i tylne czujniki parkowania, klimatyzację i tempomat.

 

Honda Civic - samochód osobowy klasy kompakt
Honda Civic - samochód osobowy klasy kompakt
Honda Civic - samochód osobowy klasy kompakt