Honda HR-V - jaki wybrać silnik?

Honda HR-V - jaki wybrać silnik?

Honda HR-V to samochód który od pewnego czasu cieszy się rosnącą popularnością, podobnie jak inne rodzaje SUV-ów. Warto jednak wiedzieć jaki rodzaj silnika wybrać kiedy zdecydujemy się na zakup tego rodzaju japońskiego samochodu. Oto polecane wersje silnika dla Hondy HR-V.

 

Jaki silnik wybrać podczas zakupu Hondy HR-V?

 

Decydując się na zakup Hondy HR-V warto wiedzieć, że wolnossący silnik benzynowy, posiadający pojemność 1.5 litra to jednak cały czas standardowy silnik na benzynę, który w praktyce nie zapewni szybkiej jazdy i nie jest tak silny jak może się wydawać. Co istotne, nie posiada również turbiny, jednak mimo - jak deklarują producenci - ma aż 130 KM mocy. Co możemy dzięki temu osiągnąć? Stosunkowo dobrą moc, na którą mają wpływ przede wszystkim zmienne fazy rozrządu, a także bezpośrednie wtryski paliwa. Dzięki temu samochód jest również niedrogi, jeśli chodzi o koszty eksploatacji i nie musimy obawiać się również o tankowanie. Kierowcy wskazują jednak, że sama jednostka jest dynamiczna, ale tylko w górnym zakresie obrotów i problem pojawia się wówczas, kiedy we wnętrzu robi się bardzo głośno.

Z kolei jeśli chodzi o spalanie to tutaj sytuacja również nie jest dla wielu kierowców satysfakcjonująca. W standardzie tego typu Honda zużywa ponad 8 litrów na 100 km. Co prawda, można starać się zmienić te parametry, jednak wymaga to dodatkowej uwagi i cierpliwości ze strony kierowców, a także, co istotne, odbiega od standardów, jakie wskazał producent.

Jeśli chodzi o wyposażenie tego tego samochodu to zawieszenie, podobnie jak u konkurencji jest dosyć sztywne. Podczas codziennej jazdy powoduje to, że mocno czujemy większość nierówności i nie można tu wskazać na wysoki komfort jazdy. Jednak, mimo to, sam samochód prowadzi się dosyć pewnie. Wielu kierowców narzeka, jednak na układ kierowniczy i podkreśla, że mógłby on być bardziej bezpośredni. Znaczącą wadą jest również brak napędu 4x4, co mocno ogranicza możliwości poruszania się w bardziej wymagającym terenie i w tym zakresie, pozostawia Hondę w tyle, jeśli chodzi o konkurencję.

 

Choć druga generacja Hondy posiada swoich fanów, jednak w praktyce nie jest to "łatwy" samochód. Decydując się na jego zakup warto pamiętać o tym, że nie jest on tani, ani przesadnie dobrze wykończony.

Z kolei jeśli chodzi o silnik, to nie możemy tutaj mówić o tym, że choć nie jest on jednym z najmocniejszych, ale stosunkowo zadowalającą moc da się osiągnąć dzięki zastosowaniu zmiennych faz rozrządu. Decydując się na zakup tego modelu Hondy zyskamy również stosunkowo niskie spalanie.

Honda HR-V - jaki wybrać silnik?
Honda HR-V - jaki wybrać silnik?
Honda HR-V - jaki wybrać silnik?