Honda HR-V - samochód osobowy typu crossover

Honda HR-V - samochód osobowy typu crossover

Honda HR-V to samochód osobowy typu crossover klasy miejskiej produkowany przez markę Honda w latach 1999–2006 i aktualnie, po przerwie od 2014 roku. Nazwa HR-V nie jest nowa dla Hondy. Była używana w starszym modelu, zanim wynaleziono termin crossover i była prawdopodobnie prekursorem obecnego trendu na małe modele oferujące wygląd terenowy i hatchback

Od 2021 roku obecna jest III generacja tego modelu Hondy. Honda HR-V to niezawodny mały crossover, który oferuje przyzwoitą przestrzeń i doskonały poziom bezpieczeństwa. Jest oparty na tej samej platformie, co supermini Jazz, ale ma większe wymiary niż większość jego małych rywali, co czyni go dobrym wyborem w tej klasie. Rywalami HR-V są takie samochody jak Nissan Juke, Renault Captur, Peugeot 2008, Mazda CX-3, SEAT Arona, Citroen C3 Aircross, Opel Crossland X, Kia Stonic i Hyundai Kona. Cenowo czyni HR-V nieco droższym niż rywale, lecz otrzymujesz przyzwoity zestaw wyposażenia w tej kwocie.

Ponieważ HR-V jest oparty na tej samej platformie co Jazz, nie ma możliwości wprowadzenia napędu na cztery koła. Wszystkie HR-V mają napęd na przednie koła. Moc pochodzi z silnika benzynowego 1.5 i-VTEC 130 KM, diesla 1.6 i-DTEC 120 KM i ostatnio wprowadzonego w modelu Sport benzynowego 1.5 VTEC o mocy 182 KM. Wszystkie samochody są standardowo wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, a silniki benzynowe 1,5 mogą być wyposażone w skrzynię automatyczną CVT jako opcję.

Dostępne są wersje wyposażenia S, SE, EX i Sport. Wszystkie są wyposażone w tempomat, klimatyzację, składane tylne siedzenia, wielofunkcyjną kierownicę, aluminiowe felgi i pełny zestaw bezpieczeństwa (w tym automatyczne hamowanie awaryjne). W wyższym poziomie wyposażenia HR-V oferuje reflektory LED, panoramiczną szybę i nawigację Garmin-a.

Honda HR-V jest dobrze zaprojektowana i niezwykle przestronna. Oferuje mnóstwo wyposażenia i komfortowa niezależnie od tego, czy siedzisz z przodu, czy na obszernych tylnych siedzeniach. Nie jest to najtańszy model w swojej klasie, ale ekonomiczne silniki benzynowe i wysokoprężne utrzymują niski koszt eksploatacji, a reputacja Hondy, jej niezawodności powoduje, że jest popularna.

 

 

Honda HR-V - samochód osobowy typu crossover
Honda HR-V - samochód osobowy typu crossover
Honda HR-V - samochód osobowy typu crossover