Hyundai i30

Hyundai i30 - opinie

Jeśli zależy nam na tym, aby samochód był dopracowany dosłownie w każdym szczególe i wyglądał bardzo korzystnie, to na ryku wtórnym powinniśmy sprawdzić samochody używane Hyundai i30. Są to naprawdę dobre auta, którym możemy w stu procentach zaufać.

Hyundai i30 - superlatywy

Deska rozdzielcza tego modelu Hyundaia została stworzona przede wszystkim z myślą o intuicyjność obsługi. Materiały wykończeniowe mogłyby być lepsze, jednak są one zależne od tego, jaką wersję i30 wybierzemy. W bogatszych egzemplarza możemy liczyć, chociażby miękkie materiały czy ładniejsze kolory. Oczywiście na rynku wtórnym można znaleźć także modele z bogatszym wyposażeniem takim jak, chociażby podgrzewane fotele czy tempomat. Samochód ma wystarczającą przestrzeń zarówno z przodu, jak i na tylnej kanapie, więc nikomu nie będzie za ciasno.

 

Hyundai i30 - charakterystyka

Od początku produkcji — czyli od 2007 roku powstało 14 generacji tego modelu. W przypadku Hyundaia i30 mamy do wyboru nadwozie typu hatchback i kombi. Egzemplarz ten zaliczany jest do klasy niższej średniej samochodów osobowych. Oprócz benzyny i diesla silnik w i30 działa również w zestawieniu benzyna gaz. Jeśli chodzi o jego moc, to ma on od 90 do 275 KM, co gwarantuje nam możliwość rozpędzenia się nawet do 250 km/h. Hyundai i30 został wyposażony w silnik posiadający od 3 do 4 cylindrów, którego pojemność skokowa wynosi od 998 do 1998 cm3. Samochód posiada napęd przedni i średnio spala od 3,6 do 7,6 l na 100 km. Hyundai i30 w zależności od modelu ma bagażnik o maksymalnej ładowności 1650 litrów.

Wady Hyundai i30

Choć ten model wolny jest od wadliwych silników, również w nim zdarzają się różne awarie. Oczywiste jest to, że jeśli nie będziemy dbać o regularne naprawy czy podstawowe rzeczy takie, jak chociażby wymiana oleju samochód będzie ulegał częstszym usterkom. W niektórych modelach może dochodzić do konieczności wcześniejszej wymiany sprzęgła. Kierowcy najczęściej skarzą się na drobne niedogodności takie jak, chociażby migający ekran i przepalające się reflektory.

 

Hyundai i30 - opinie